Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pożar w AMG

Pożar w AMG

wyświetlony 3866 razy
Change text size Save as PDF RSS

Ok. godz. 17.45 doszło do pożaru w zakładzie AMG przy ul. Wileńskiej w Lęborku. W hali produkcyjnej zapaliła się tzw. odpylnia, czyli filtry oczyszczające. 39 pracowników opuściło zakład przed przyjazdem straży pożarnej, dwie kolejne osoby zostały ewakuowane. Byli to pracownicy, którzy starali się opanować ogień przed przyjazdem pierwszych zastępów.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej, w tym z KP PSP Lębork, OSP Lębork i Nowa Wieś Lęborska. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z KPP Lębork. Na szczęście pożar udało się szybko opanować, ale pracownicy nie zostali już wpuszczeni do hali produkcyjnej – produkcja została tymczasowo wstrzymana.

Straty na razie nie są znane, przyczyny pożaru będą badane.

Adam Reszka

1 komentarzy:
Arni pisze:
20:48 26.02.2020 r.

Jeżeli chodzi o gaszenie to wszyscy ganiali z gaśnicami i gasili ryzykując swoje zdrowie a nawet życie bez tego do czasu przyjazdu straży to wszystko by stało w płomieniach.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24