Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kumulacja mandatów

Kumulacja mandatów

wyświetlony 1543 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wminiony czwartek gdańscy policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym na terenie powiatu lęborskiego podczas służby zwracali uwagę na samochody pod kątem ich stanu technicznego i zabezpieczenia przewożonego ładunku.

W godzinach porannych na ul. Gdańskiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego dostawczym samochodem. Ich uwagę zwrócił ładunek, który był przewożony i nie był w żaden sposób oznaczony i bardzo wystawał poza przyczepę pojazdu. Szczegółowa kontrola wykazała także brak badań technicznych pojazdu przewożącego złom. Kierujący został ukarany dwoma mandatami, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Mundurowi do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz jego oznakowania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Mężczyzna otrzymał mandaty za źle zabezpieczony ładunek, stan techniczny pojazdu, a za brak badań technicznych policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają!
Zgonie z art. Art. 61. 1. Ustawy Prawo u Ruchu Drogowym ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu oraz ładunek, który jest na pojeździe, musi być umieszczony w taki sposób, aby nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę; nie naruszał stateczności pojazdu; nie utrudniał kierowania pojazdem; nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.
Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia, a gdy ładunek wystaje z tyłu pojazdu, oznacza się go pasami białymi i czerwonymi umieszczonymi bezpośrednio na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej.

KPP Lębork

5 komentarzy:
zgrywus pisze:
23:53 24.02.2020 r.

Widać że nasza policja jest cięta na kasę tylko nic więcej ten pojazd nie jest przystosowany do przewozu pojazdów jak mozna zawiesic prawie pół auta na burcie ten przewóz niema nic wspólnego z bezpieczeństwem chodz by przypioł auto na 10 pasów to widac ze policja nie wie jakie pojazdy sluza do przewozu aut

witek pisze:
14:44 25.02.2020 r.

W Łebie pod oknami Policji przeładowane auta budmarketu na felgach pomykają,a widlak baczki kreci ,

Jan pisze:
11:16 25.02.2020 r.

A o wydarzeniach z nowej wsi cisza

Bonzo pisze:
21:18 25.02.2020 r.

Cisza bo sprawa rozwojowa.

gość pisze:
21:16 25.02.2020 r.

to chyba Jabolowe chłopaki


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24