Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Nowy budynek komunalny przy...

Nowy budynek komunalny przy Placu Piastowskim

wyświetlony 1504 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na rogu ul. Łokietka i Placu Piastowskiego trwa budowa budynku komunalnego. Znajdzie się w nim 8 mieszkań o powierzchni od 25 do 30 m kw., w tym dwa przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycję zrealizuje firma NORDECO z Kościerzyny. Koszt zadania: 1 mln 117 tys. zł. Na nowy budynek komunalny Miasto Lębork pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35% (ok. 390 tys. zł). 

Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 31 lipca 2020 r.

Budynek będzie miał 4 kondygnacje i ciekawą elewację. Projektanci z pracowni Szpilewicz Architekci wprowadzili detal architektoniczny w postaci pionowych elementów spinających balkony. Jest to nawiązanie do detalu elewacji stojącego w bliskim sąsiedztwie budynku - siedziby Klubu Osiedlowego BAZA. Powstający budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Projekt zakłada także zagospodarowanie otoczenia budynku - teren zielony.

W ramach tego samego dofinansowania  z Banku Gospodarstwa Krajowego trwa budowa dwóch innych budynków komunalnych przy ulicach Stryjewskiego i Grunwaldzkiej.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24