Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Łebscy rybacy protestowali w...

Łebscy rybacy protestowali w Pucku podczas uroczystości zaślubin Polski z morzem

wyświetlony 2072 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dzisiaj w Pucku odbyły się uroczystości 100 rocznicy zaślubin Polski z morzem. W tle uroczystości można było zauważyć hałasujących i wykrzykujących o polskim sądownictwie, lecz była tam także grupa, która walczy o przeżycie – ludzie morza, rybacy z całego Pomorza, protestujący przeciw ograniczeniu połowów dorsza na Bałtyku.

Kilkunastoosobowa grupa rybaków z Łeby dołączyła w Pucku do kilkadziesiąt osobowej grupy rybaków z całego Pomorza. Silną grupą chcieli zaakcentować, że Polskie rybołówstwo upada i dotyczy to zwłaszcza właścicieli małych jednostek rybackich.

- Wiemy i rozumiemy, że wprowadzanie limitów połowu dorsza jest koniecznością, gdyż tej ryby w Bałtyku jest coraz mniej – mówi Grzegorz Piszko, właściciel łodzi rybackiej Łeb 48. – Jednak kiedy rząd odbiera nam możliwość połowu ryb, to powinniśmy w zamian otrzymać rekompensatę za utracone dochody. Inaczej nie utrzymamy naszych łodzi, siebie i naszych rodzin.

Jak mówią rybacy, kiedy limity połowu ryb wprowadza się dla małych jednostek, duże jednostki „drenują” morze. W dużych ilościach poławiany jest śledź, flądra czy szprot, czyli główne źródło pożywienia dorsza. Wspomniane wcześniej ryby poławiane są przez duże jednostki głównie na pasze rybne.

- Widzieliśmy w Pucku Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ale nie udało nam się z nim porozmawiać – dodaje Grzegorz Piszko. – Będziemy jednak cały czas protestować, tak jak 2 tygodnie temu w Łebie, gdzie blokowaliśmy wejście do portu w Łebie. 26 lutego do ministerstwa uda się nasz przedstawiciel, Artur Jończyk, działacz na rzecz powołania stowarzyszenia rybaków. Mamy nadzieję, że rząd usłyszy nasze wołania, zanim będzie za późno na ratowanie polskiego rybołówstwa.

Adam Reszka

9 komentarzy:
Adamr pisze:
04:33 11.02.2020 r.

Tylko rekompensaty i rekompensaty... Mnie lekarz nie doposcil do pracy że względu na stan zdrowia które straciłem właśnie w pracy i co!? Mam wołać o rekompensatę!? Od kogo!? Nie nie dostanę nawet odszkodowania muszę się przekwalifikować... Wy też mozecie

Kaszuba pisze:
16:54 12.02.2020 r.

Tak,pretensje to do Brukseli!!! Jak Balcerowicz doprowadził do likwidacji PGR-ów to pracownicy tychże gospodarstw nie dostali nic,ani ziemi ,ani maszyn ,nawet mieszkań pegerowskich w których mieszkali i za które płacili czynsz...Żadnych odpraw i co ?Komorowski to by powiedział weź kredyt i zmień pracę.Cimoszewicz też taki był kiedyś komuch to rolnikom powiedział po powodziach :"trzeba się było ubezpieczyć".Bruksela kazała zamknąć stocznie ,kopalnie itd.itd.Rosjan ten zakaz połowu dorsza nie obowiązuje,a my jak będziemy łowić to kodziarstwo tylko na to czeka! Od razu doniosą komu trzeba.

Grześ pisze:
23:28 12.02.2020 r.

Bo zamiast zakazywać połowów dorsza powinni zakazać łowienia ryb które są jego pokarmem bo co z tego że się rozmnożą jak tak nie urosną bo nie będą miały co jeść

Kaszub pisze:
14:33 11.02.2020 r.

Mają swoje narzędzia pracy czyli kutry.Nie pójdą do kopalni ,bo węgla elektrownie od polskich kopalń nie chcą kupić.Tylko protestować skutecznie

Zimny Lech Smolenski pisze:
14:48 11.02.2020 r.

Dobry piś-dzielec to unicestwiony piśdzielec.
Amen.
I możecie mnie pocałować w 4 litery.

Słońce Peru i Bul Komorowski pisze:
06:10 12.02.2020 r.

Nikczemny człowieku któremu nienawiść całkowicie rozum odebrała. Kpić z kogoś śmierci to tylko elektorat platfusow potrafi.

wiatr pisze:
16:56 12.02.2020 r.

Tak padalców ci u nas dostatek.

Rychu pisze:
21:56 13.02.2020 r.

Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym , żeś zwykły szczylowaty obszczymur !!!
Cha ! Cha ! Cha !

Kidawa-tak słychać było pisze:
16:48 14.02.2020 r.

Fałszywy z ciebie gostek.Zimny Lech ciebie nie ruszył?


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24