Lębork24

Wiadomości > Kultura > Walka o lokalny rynek bywa...

Walka o lokalny rynek bywa bardzo zacięta. Pozycjonowanie to skuteczny oręż

wyświetlony 652 razy
Change text size Save as PDF RSS

Tam, gdzie liczba potencjalnych klientów jest ograniczona, a wokół nas pojawiają się nowi rywale, zagadnienie skutecznej promocji lekceważone być nie może. Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że wielką rolę odgrywa dziś w tym zakresie internet. To wszak przestrzeń komunikacji użyteczna nie tylko wówczas, gdy bariera przestrzeni jest ogromna, ale i tam, gdzie jest wprost przeciwnie. Umiejętne jego wykorzystanie pozwoli nam nie martwić się aktywnością konkurentów.

 

Nie ważne, skąd są Twoi klienci. Dotrzyj do wszystkich!

W przypadku lokalnych biznesów, inaczej niż np. sklepy internetowe, adresowanych do osób mogących znaleźć się bezpośrednio na miejscu (by skorzystać z usług np. warsztatu czy lokalu gastronomicznego) nie ma sensu trwonienie środków na promocję w mediach o zbyt dużym zasięgu. Lokalne jednak także nigdy nie gwarantują, że dzięki nim obejmiemy wszystkich mieszkańców danej okolicy. Pozostaje jednocześnie jeszcze jeden problem, właściwy dla wszystkich konwencjonalnych reklam. Choćbyśmy byli najbardziej nawet sugestywni i skuteczni w przekonywaniu, nie wszyscy z odbiorców staną się naszymi klientami. Musimy docierać do tych, których potrzebom akurat nasza oferta w danym momencie wychodzi naprzeciw.

Jednocześnie poza zasięgiem pozostaną wszyscy przyjezdni, którzy mogą zechcieć skorzystać z rozmaitych usług na miejscu. Jak więc do nich dotrzeć? Obie grupy zdobędziesz stosując tą samą metodę: lokalne pozycjonowanie stron.

W codziennej gonitwie nie chcemy przecież tracić czasu na szukanie poszczególnych punktów w mieście – coraz częściej wyjście do niego zostaje więc poprzedzone zajęciem miejsca przed komputerem lub wzięciem telefonu do ręki. Tak samo postępują podróżni. Zdobądź więc wysokie miejsca w Google na odpowiednio dobrane frazy i obroń swoją pozycję na rynku!

 

Specjaliści wykonujący pozycjonowanie stron są dziś niezbędni

Pozycjonowanie na lokalne frazy pochłania mniejsze koszty i pozwala osiągnąć efekt szybciej niż wówczas, gdy walczymy o uwagę internautów z całego kraju. Tak czy inaczej jest to jednak przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania profesjonalnego zespołu SEM. Jak przypominają specjaliści z firmy ESEO, zupełnie inaczej niż przed laty wygląda dziś optymalizacja. Jakkolwiek treści nadal pozostają bardzo ważne, trzeba jeszcze zadbać o wiele kwestii technicznych, od właściwej struktury i nawigacji poprzez odpowiednie adresy podstron czy wolny od błędów kod, czy w przypadku pozycjonowania lokalnego także plik KML. Niektóre aspekty – takie jak szybkość ładowania czy responsywność, a więc zdolność dostosowania się do różnych ekranów – są istotne zarówno dla wyszukiwarki jak i samych klientów poszukujących nas podczas swoich miejskich wędrówek. Niezbędna będzie ponadto wizytówka w Google Moja Firma i zadbanie o to, by spójne dane adresowe stały się obecne we właściwych miejscach. Nie obejdzie się rzecz jasna także bez bazy silnych linków.

A co w momencie, gdy znajdziemy się na czele? Zadbaj o stałe wsparcie fachowców. Nie tylko po to, by utrzymać dystans od rywali, ale i nie obawiać się zmian algorytmów czy błędów technicznych. Nowe frazy warto ponadto dobierać wówczas, gdy wymagają tego zmiany w ofercie.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24