Lębork24

Wiadomości > Sport > Puchar Pawła Papke dla AZS...

Puchar Pawła Papke dla AZS Uniwersytet Gdański

wyświetlony 597 razy
Change text size Save as PDF RSS

9 lutego na miejskiej hali sportowej przy ul. Piotra Skargi rozegrano Amatorski Turniej Siatkówki w Lęborku o puchar Pawła Papke. Zawody zorganizowało Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA wraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku skupiają. Był to trzeci z czterech turniejów rozgrywanych w ramach ATS w Lęborku pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka i Pawła Papke posła na Sejm.

Zespoły uczestniczące w turnieju przez 7 godziny walczyły o punkty i zwycięskie sety. Najlepszym zespołem okazał się po raz trzeci z rzędu AZS Uniwersytet Gdański, który zwyciężył wszystkie mecze i zdobył puchar Pawła Papke, pokonując w finale zespół KSK Kołczygłowy. W meczu o trzecie miejsce AZS Lębork pokonał KS Strzebielino, które okazało się wielkim zaskoczeniem turnieju. Zespół ze Strzebielina miał bardzo młody skład i z turnieju na turniej gra coraz lepiej.

Najlepsze cztery zespoły i czterech najlepszych zawodników otrzymało medale i statuetki przygotowane przez organizatorów i sponsorów firmy Meyn i Pawelczyk Development a najlepszy zespół AZS Uniwersytet Gdański otrzymał puchar Pawła Papke wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej a obecnie Posła na Sejm RP i członka Zarządu PZPS.

Do zakończenia całego cyklu Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pozostał już tylko jeden turniej. Odbędzie się 26 kwietnia 2020, będzie rozegrany o puchar burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Wręczony zostanie również Superpuchar Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku dla najlepszego zespołu całego cyklu turniejów.

Klasyfikacja końcowa:
1. AZS Uniwersytet Gdański
2. KSK Kołczygłowy
3. AZS Lębork
4. KS Strzebielino

Wyróżnieni zawodnicy:
Maciej Komadowski – AZS Lębork
Przemysław Motyka – KS Strzebielino
Jordan Wiktorowicz – KSK Kołczygłowy
Rafał Buczyński – AZS Uniwersytet Gdański

Marcin Klukowski

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24