Lębork24

Wiadomości > Kultura > Konkurs plastyczny „Autyzm:...

Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Składanie prac do 24 marca

wyświetlony 890 razy
Change text size Save as PDF RSS

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Lokalnym wydarzeniem w tym okresie będą kilkudniowe Światowe Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim (2-4 kwietnia 2020) organizowane już po raz siódmy przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.  Od lat ważnym elementem obchodów jest konkurs „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, malowała, rysowała, projektowała plakaty. W roku 2019 do konkursu zaproszono przedszkolaków, w tej edycji uczniów szkół podstawowych z Powiatu Lęborskiego oraz gmin Łęczyce i Linia.

Poprzez organizację konkursu Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” chce przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność organizatorzy chcą kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Konkurs ma być dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

W edycji 2020, podobnie jak temu wprowadzona została kategoria dla dzieci  niepełnosprawnych. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji oraz zachęca je do aktywności i integracji.

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 24 marca 2020 r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas finału Marszu dla Autyzmu 4 kwietnia 2020 r. ok. godz. 17.30 na placu Pokoju. Wtedy też pokazane zostaną publicznie najlepsze prace. Dla nagrodzonych i wyróżnionych, tak jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrodzone rysunki umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na stronie internetowej Stowarzyszenia www.niebieskiskarb.pl , tam również można zapoznać się z regulaminem konkursu. Zapraszamy do udziału w konkursie.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24