Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Burmistrz Miasta Łeby na...

Burmistrz Miasta Łeby na jeden dzień

wyświetlony 1799 razy
Change text size Save as PDF RSS

12 stycznia 2020 roku odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Łeby pobili zeszłoroczny rekord kwotą 10.000 zł (co dało łącznie ponad 40.000 zł) pieniędzy przekazanych na konto fundacji WOŚP.
Także Pan Jerzy Szot dorzucił swoją "cegiełkę" aby wesprzeć tą szlachetną akcję licytując "dzień w fotelu Burmistrza Miasta Łeby" za kwotę 400 zł. Dziś tj. 31 stycznia 2020 roku po wcześniejszym ustaleniu terminu z Urzędem Miasta w Łebie postanowił "odebrać" swoje prawo. Oczywiście nowy Burmistrz Miasta nie jest władny do wydawania żadnych decyzji czy wydawania wiążących poleceń.
Pan Jerzy jest łebianinem i jak się okazało, nie po raz pierwszy wylicytował "jednodniowe rządzenie miastem", a było to 9 lat temu.

- Cieszę się, że ponownie mogę zasiąść za biurkiem Burmistrza Miasta Łeby. Oczywiście traktuję to jako zabawę, na wesoło ale cel na który zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest szczytny - mówi Jerzy Szot.
Mam zamiar odwiedzić kierowników poszczególnych referatów Urzędu Miejskiego oraz z nimi porozmawiać. Chcę dowiedzieć się nad czym teraz pracują czy choćby jakie są plany inwestycyjne miasta itp. na najbliższy okres czasu. - dodaje Pan Jerzy.

Po całym dniu sprawowania roli Burmistrza Miasta Pan Jerzy stwierdził, że "jest to bardzo odpowiedzialna funkcja". Natłok spraw, którymi zajmują się poszczególni urzędnicy także poza sezonem jest ogromny.

oprac. i fot. Michał Sałata

 

2 komentarzy:
Leonidas pisze:
12:56 02.02.2020 r.

Może przestańcie pisać.bajki że wszyscy pracownicy UM. poza sezonem są tak ciężko zapracowani natłokiem prac biurowych.Przecież w to nikt nieuwiežy że tak jest rzeczwiście.

Stefek pisze:
18:15 02.02.2020 r.

Jureczek strzyże naiwne owieczki a później żyje z tego przez cały rok :)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24