Lębork24

Wiadomości > Biznes > I etap Olimpiady ZUS za nami

I etap Olimpiady ZUS za nami

wyświetlony 1953 razy
Change text size Save as PDF RSS

Znamy już finalistów I etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W etapie wojewódzkim zmierzy się 21 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała Pomorze w warszawskim finale? Tego dowiemy się już w marcu.

Aby zgłosić się do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, uczniowie musieli wcześniej wziąć udział w „Lekcjach z ZUS”. W trakcie czterech lekcji młodzież dowiaduje się jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki prowadząc własną firmę. 

Lębork będą reprezentować uczennice z Powiatowego Centrum Edukacyjnego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, które zdobyły maksymalną liczbę punktów.

Do II etapu w całym kraju zakwalifikowało się 336 szkół.

Młodzież z Lęborka już 20 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 21. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 17 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady w Warszawie.

Udział w Olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24