Lębork24

Wiadomości > Kultura > Dorota Lulka zaśpiewa...

Dorota Lulka zaśpiewa piosenki Edith Piaf

wyświetlony 1331 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert pod tytułem „Piaf po polsku 2”. To muzyczne spotkanie z twórczością wybitnej francuskiej piosenkarki odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 roku w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 16:00.

Opis koncertu

„Piaf po polsku 2” w wykonaniu Doroty Lulki oraz Pawła Nowaka grającego na akordeonie i Macieja Sadowskiego, na kontrabasie, to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Utwory, które nieprzerwanie fascynują mimo zmieniających się mód. Zainteresowanie słuchaczy utworami „paryskiego wróbelka” śpiewanymi po polsku i gorące przyjęcie poprzedniej płyty, zmobilizowały wykonawców i tłumaczy do pracy. I tak oto powstała „Piaf po polsku 2”. Na krążku znajdą Państwo hipnotyzujące melodie śpiewane głębokim, pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki, obok utworów nostalgicznych, a nawet żartobliwych. Kunsztowne partie instrumentalne są dziełem Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego, muzyków współpracujących z artystką od ponad  dziesięciu lat. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym gdyńskim spektaklu "Piaf".

Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24