Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kolizja i potrącenie pieszej

Kolizja i potrącenie pieszej

wyświetlony 3724 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na ul. Kossaka w Lęborku doszło do kolizji dwóch samochodów, w wyniku czego jeden z pojazdów zjechał na chodnik i potrącił idącą kobietę. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

Do zdarzenia doszło o godz. 13.40. Kierująca busem marki Renault na numerach rejestracyjnych GKA, włączając się do ruchu na skrzyżowaniu ulic Gdańska-Kossaka, wymusiła pierwszeństwo na kierującej fiatem punto. Ta, by uniknąć zderzenia odbiła w lewo, wjeżdżając na chodnik, uderzyła w budynek i zatrzymała się na latarni. Niestety chodnikiem szła kobieta, która została potrącona przez fiata. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

Jest to kolejne zdarzenie w ostatnim czasie, gdzie uczestnikami i sprawcami kolizji są kobiety. Do podobnego wymuszenia i kolizji doszło w ubiegłym tygodniu w czwartek, gdzie kierująca peugeotem 607 włączając się do ruchu na al. Wolności wymusiła pierwszeństwo na kierującej volkswagenem bora.

Niestety pogoda, deszcz, mżawka czy szybko zapadający zmrok wpływają na dekoncentracje. Wystarczy moment nieuwagi, by doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, a w mieście uczestnikami takich zdarzeń są często nie tyko kierowcy, ale także inni uczestnicy ruchu, jak na przykład piesi.

rak

6 komentarzy:
Kierowca pisze:
19:17 13.01.2020 r.

Dluzej beda remontowac most na niepodległości to na pewno takich zdarzeń będzie więcej.bo lebork to jest jeden wielki korek.jak długo można remontować most będzie jak w nowej wsi leborskiej.mial być grudzień teraz jest koniec maja a później będzie 2022

Mateusz Kłamczuch pisze:
22:00 13.01.2020 r.

Jest już oficjalna decyzja osób decyzyjnych. Otwarcie mostu 29.02.2023 r
Na ponownym otwarciu mostu będzie biskup diecezjalny, który most poświęci.
Oczywiście za odpowiednią ofiarą.

ᆞLeonidas pisze:
23:49 13.01.2020 r.

Mam dla ciebie propozycje spröbuj sam dokonać poświęcenia tego mostu.Tylko pamiętaj abyś wstawił zdjęcia na info 24 Lebork.

taksiaż pisze:
20:56 13.01.2020 r.

Tu nie chodzi o korki bo przepisy pozostają te same dla wszystkich. Odnoszę wrażenie że większość zdarzeń drogowych powodują kierowcy z numerami rej: GKA GWE itp. Ich jazda po miescie zdaje sie to potwierdzać

Igor pisze:
22:31 13.01.2020 r.

To jest szowinistyczny artykuł.

Natalia pisze:
10:27 14.01.2020 r.

"Jest to kolejne zdarzenie w ostatnim czasie, gdzie uczestnikami i sprawcami kolizji są kobiety." Że co proszę? Panie dziennikarzu, artykuł ten mija się z etyką pańskiego zawodu, komentarz ten jest szowinistyczny i dodam jeszcze, że większość wypadków czy kolizji jest powodowane przez płeć męską!
Pozdrawiam.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24