Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Potrącenie pieszego i kolizja...

Potrącenie pieszego i kolizja z uciekinierem

wyświetlony 2127 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wczoraj doszło w Lęborku do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na rondzie Solidarności samochód osobowy marki renault, którym kierowała74-letnia kobieta potrącił 57-letniego mężczyznę. Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Waryńskiego, gdzie kierowca fiata punto wymusił pierwszeństwo na kierowcy busa opel vivaro.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 11.00, gdy kierująca samochodem marki Renault zjeżdżała z ronda w kierunku al. Niepodległości. Nie ustąpiła jednak pieszemu, który już był na pasach. Policjanci zatrzymali sprawczyni kolizji prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Poszkodowany mężczyzna po przebadaniu w szpitalu został wypuszczony, jednak do tego czasu na rondzie policjanci prowadzili działania, przez co w centrum miasta wytworzyły się korki.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło na ul. Waryńskiego. Kierowca fiata punto wymusił na skrzyżowaniu z drogą równorzędną pierwszeństwo przejazdu i uderzył w opla vivaro. Po zderzeniu kierowca fiata na numerach rejestracyjnych GKA zbiegł z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany przez policję.

rak

9 komentarzy:
Kierowca pisze:
18:34 12.01.2020 r.

Chodzą jak święte krowy nie można płynnie przejechać szczególnie na przejściach przy tym rondzie

pieszy pisze:
15:28 13.01.2020 r.

Jeżdżą jak święte krowy nie można bezpiecznie przejść w miejscu do tego wyznaczonym , myślę panie pożal się BOŻE kierowco, ze wszyscy zobowiązani są stosować się do przepisów ruchu drogowego i zachować resztki zdrowego rozsądku i kultury czego niestety niektórym brakuje .Szerokiej drogi najlepiej polnej bez oznakowanych przejść dla pieszych

Leonidas pisze:
00:08 14.01.2020 r.

Mam prośbe ješli masz problem żeby przejechać na tym rondzie to zostaw swoją fure w garażu i spacerkiem.Druga propozycja niech na tych przejściu dla pieszyc zaistalują światła.Złoż też petycje do władz miasta niech się tym problemem zaintetesują bo w tym miescie na kazdym rondzie gdzie są pasy jest ten sam problem. Tyllko że władze miasta nierobią nic aby ułatwić przejscie pieszym aby też przejazd samochdöw nie korkował miasta.

Ludwik pisze:
21:30 12.01.2020 r.

Parę dni temu było 8 zgłoszeń na Krajowa Mapę Zagrożeń,że kierowcy na tej ulicy jeżdżą z nadmierną prędkością.Leborska policja zlekceważyła wpisy i anulowała zagrożenie.Teraz są wyniki ich lenistwa.

Rozczarowana pisze:
21:53 12.01.2020 r.

Ludwiku, jakaś prawda w tym jest, bo sama byłam świadkiem jak w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia około godz. 21.00 młodzi kierowcy ścigali się od biedronki, wzdłuż ul.Waryńskiego, przjechali przez miasto wrócili ul. Armii Krajowej i co..., dalej pognali.Zrobiłam wpis na słynną w całej Polsce mapę zagrożeń.I patrzcie Państwo, jakież było moje zdumienie, gdy po kilku dniach mój wpis został anulowany, czysta farsa, a może fikcja jak wszystko w naszym kraju. Podobno kamery są na Placu Pokoju, czy ktoś to kontroluje,śledzi, obserwuje? A kierowca z piekarni przy banku,to niejednokrotnie jeździ pod prąd od ul.Waryńskiego, żeby sobie skrócić drogę!!!

Ludwik pisze:
22:00 12.01.2020 r.

Rozczarowana masz rację bo wystarczy spojrzeć na KMZ i na ulicę Wyszyńskiego.Leborska drogówka nic nie robi z tym problemem.

Mati pisze:
22:26 12.01.2020 r.

W całej Polsce tak jest, nie tylko w Lęborku. Drogówka rzadko reaguje więc kierowcy robią co chcą. Codziennie spotykam się z totalnym lekceważeniem przepisów, a często przejść przez pasy to najlepiej z różańcem.

Ewa pisze:
22:31 12.01.2020 r.

Byłam uczestnikiem kolizji drogowej (poszkodowana) 9 stycznia na ul. Aleja Wolności. Samochód wyjeżdżający z bramy z Bat. Chłopskich miał z lewej zasłonięty widok przez samochód oczekujący na wjazd do tej bramy i kolejne za nim. Nie miał żadnych szans zobaczyć czy ma wolne. Ja jadąc następnym pasem z pierszeństwem nie miałam żadnych szans dostrzec, że stamtąd ktoś próbuje włączyć się do ruchu. Myślę, że nie można biernie czekać aż ktoś tam zginie. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że zawieszenie lustra na budynku na przeciw wyjazdu załatwiłoby problem. Czy odpowiednie służby na prawdę tego nie widzą?

janek pisze:
15:30 15.01.2020 r.

kierowcy autobusów miejskich namiętnie rozmawiają w czasie jazdy przez telefon, wczoraj kierowca linii nr 5 z pod browaru o 11.09 rozmawiał przez telefon aż do osiedla sportowego. Zagrożenia nie było a gdyby nawet to byłaby wina pieszego.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24