Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > VIII Orszak Trzech Króli z...

VIII Orszak Trzech Króli z Lubowidza do Lęborka. Zobacz zdjęcia

wyświetlony 1899 razy
Change text size Save as PDF RSS

Trzej Królowie na koniach i orszak wiernych podążających za Gwiazdą Betlejemską – tak wyglądał VIII Orszak Trzech Króli z Lubowidza do Mostów, a właściwie do Lęborka, bo ciąg dalszy orszaku był przy szopce Bożonarodzeniowej na Placu Pokoju. 6 stycznia to święto Objawienia Pańskiego, nazywane potocznie świętem Trzech Króli. Obchodzone jest w naszym kraju ponownie od 2011 r., dlatego też orszak Trzech Króli jest organizowany m.in. przez parafię w Mostach i radę sołecką. Od wielu lat impreza nabiera rozmachu, a w tym roku uczestniczyło w orszaku ponad 100 osób. Byli Trzej Królowie na koniach, rzymscy legioniści oraz pasterze.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele filialnym w Lubowidzu o godz. 10.00. O 11.00 orszak wyruszył w kierunku Mostów. Po drodze dzieci z Mostów i Lubowidza odegrały scenki jasełkowe. Uczestnicy marszu otrzymali śpiewniki, plakietki i korony. Około godz. 12.15 orszak dotarł do kościoła parafialnego w Mostach, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon przy żłobku. O godz. 13.15 uroczystości święta Objawienia Pańskiego odbyły się także w Lęborku na pl. Pokoju.

red

fot. Michał Sałata i Janusz Częstkowski

 

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24