Lębork24

Wiadomości > Sport > Mistrzyni Weronika

Mistrzyni Weronika

wyświetlony 2099 razy
Change text size Save as PDF RSS

14-letnia Weronika Klejna z UKS Solex Lębork została mistrzynią polski w pływaniu na dystansie 200m stylem klasycznym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat. Zawody odbyły się w dniach 6-8 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W wyścigu finałowym na dystansie 200m stylem klasycznym Weronika zajęła I miejsce zdobywając tytuł Mistrzyni Polski osiągając czas 2:32,84s i jest to nowy rekord Lęborka w kategorii juniorek 14-letnich.

Po mistrzostwach trener Dariusz Gromulski powiedział:

- Złoty medal Weroniki był długo wyczekiwany na ostrowieckich Mistrzostwach Polski. Po 2 latach szkolenia mamy nową Mistrzynię Polski w stylu klasycznym.

red

1 komentarzy:
Kornel pisze:
11:16 10.12.2019 r.

Fajne tylko program szkoleniowy chyba nie przewiduje progresu w późniejszym wieku. Zajechać młodego nie sztuka. Sztuką jest tak poprowadzić, aby miał sukcesy jako senior. Aby to osiągnąć trzeba odsunąć na bok swoje osobiste, trenerskie ambicje. Jeszce raz powtórzę, zajechać juniora to nie sztuka. Sztuką jest tak go poprowadzić, aby osiągał sukcesy jako senior.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24