Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dwa potrącenia, w tym jedno...

Dwa potrącenia, w tym jedno śmiertelne na DK6

wyświetlony 5309 razy
Change text size Save as PDF RSS

Do dwóch wypadków z udziałem pieszych doszło w miejscowości Pogorzelice. Oba zdarzenia miały miejsce na DK nr 6. W pierwszym zdarzeniu (po godz. 18.00) zginał mężczyzna, w drugim zdarzeniu potrącony mężczyzna przeżył i został przewieziony do szpitala.

O pierwszym zdarzeniu policja otrzymała informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Osoba wysyłająca zgłoszenie na telefon alarmowy 112 poinformowała, że między Leśnicami i Pogorzelicami przy drodze leży człowiek. Policjanci ustalili, że nieżyjący już mężczyzna jest prawdopodobnie ofiarą potrącenia przez samochód. Nie było jednak świadków tego zdarzenia ani pojazdu. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego będą ustalali okoliczności wypadku oraz to, kim był kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia. Trzeba będzie ustalić również tożsamość zmarłego mężczyzny, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Policja prosi wszystkie osoby, które poruszały się drogą krajową nr 6 i mogły być świadkami tego zdarzenia lub widziały pojazd, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lęborku.

Do drugiego zdarzenia doszło w Pogorzelicach, kiedy DK6 była zablokowana przez policję. 61-letni mężczyzna postanowił, że pomoże w kierowaniu ruchem, wyszedł na ulicę i próbował zatrzymywać pojazdy. Na nieszczęście dla niego skończyło się to wypadkiem. Kierowca BMW nie zauważył mężczyzny i potrącił go. 61-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Te dwa zdarzenia drogowe spowodowały, że DK6 na odcinku Leśnice-Pogorzelice była całkowicie zablokowana od godz.18.30 do 22.45, kiedy to udrożniono jeden pas ruch. Godzinę później zakończono działania i oba pasy ruchu były już przejezdne.

Przypominamy kierowcom i pieszym, o zachowaniu ostrożności po zmroku. Piesi na drogach poza terenem zabudowanym powinni nosić widoczne elementy odblaskowe lub kamizelki, natomiast kierowcy z powodu złej widoczności powinni dopasować prędkość do warunków na drodze.

red

5 komentarzy:
Krzyś pisze:
21:37 03.12.2019 r.

A ja to bym chciał zapytać, na jakiej podstawie osoba nieuprawniona kierowała ruchem? Kto jej na to pozwolił? Obowiązkiem policji jest zabezpieczenie jezdni z obu stron... Czyżby nasze kochane służby pozwoliły przypadkowej osobie zabezpieczyć miejsce zdarzenia?

Daniel pisze:
15:35 04.12.2019 r.

Wiesz mała Wieś każdy chciał pomóc, policjanci zablokowali ruch.czytaj że zrozumieniem chciał pomóc....Od razu wina policjantów. Ty zawsze zdążysz zareagować na wszystko??? Nie było Cię na miejscu od razu po pierwszym zdarzeniu to nie komentuj. Tylko współczuj.

Sliski pisze:
05:10 05.12.2019 r.

Nie miał prawa kierować ruchem... Chciał czy nie chciał sam jest sobie winien i jeszcze będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku

Andrzej pisze:
10:16 12.12.2019 r.

Wcale nie kierował ruchem piszecie bzdury . Ciekawe facet ma połamany kręgosłup nogę połamane zebra strzaskany obojczyk a policja dzwoni do niego żeby się stawił na przesłuchanie. Nic nie wiedzieli co z nim , nawet nie pofatygowali się do szpitala

Andrzej pisze:
10:19 12.12.2019 r.

Zamiast pisać takie bzdury w tej psełdo gazecie i kogoś oczerniacie to sprawdźcie jak to było na prawdę łatwo jest kogoś oczerniać pisząc nieprawdę


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24