Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Lwiątko w rozbudowie

Lwiątko w rozbudowie

wyświetlony 1467 razy
Change text size Save as PDF RSS

Kilka tygodni temu rozpoczęła się rozbudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” przy ul. Kossaka (I etap). Miasto pozyskało na ten cel 350 tys. zł dotacji od Wojewody Pomorskiego w ramach programu „Za życiem” dla ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi (300 tys. zł na roboty budowlane i 50 tys. zł na wyposażenie).

Projekt przewiduje rozbudowę budynku o 212 m2 poprzez m.in. dobudowanie nowego piętra. Prace budowlane mają zakończyć się do końca tego roku. Efektem końcowym pierwszego etapu będzie zamknięty stan surowy.

Trwają zabiegi o pozyskanie kolejnego dofinansowania na zakończenie inwestycji. Koszt obecnie realizowanych prac budowlanych wynosi 345 tys. zł. Inwestycję realizuje Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” ma pod swoją opieką 33 dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. W nowych pomieszczeniach znajdzie się duże, wielofunkcyjne pomieszczenie do spotkań, także z rodzinami uczestników ŚDS-u oraz sala do rehabilitacji. W dotacji uwzględniono 50 tys. zł na wyposażenie pomieszczeń m.in. w stoły, krzesła i sprzęt rehabilitacyjny.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24