Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Warsztaty kuchni dawnej

Warsztaty kuchni dawnej

wyświetlony 1317 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zapraszamy na przedświąteczne pichcenie w baszcie! Tuż po mikołajkach – 7 grudnia, członkowie Lęborskiego Bractwa Historycznego zorganizują Warsztaty Kuchni Dawnej. Pokażą m.in. kilka ciekawych potraw opartych na przepisach ze średniowiecznych ksiąg kucharskich: pieczone mleko, zupę cebulową z piwem i napój jęczmienny – w sam raz na chłodne jesienne i zimowe dni.

Warsztaty poprowadzą przyjaciele z chojnickiego bractwa More Maiorum, którzy już nie raz gościli w Lęborku, m.in. na „Smakach Średniowiecza” i warsztatach kulinarnych.

Warsztaty odbędą się 7 grudnia o godzinie 16.00 w baszcie 32 przy ul. Korczaka 3.

Wstęp wolny, ponieważ warsztaty finansowane są z 1% odpisu podatkowego. Zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres: marcinramczyk@windowslive.com bądź jako PW na nasz profil na Facebooku (https://www.facebook.com/hufieclebork/).

Zgłoszenia przesyłajcie do czwartku poprzedzającej warsztaty (05.12.2019 r.) do godziny 15.30. Liczba miejsc OGRANICZONA!

red

1 komentarzy:
Mateusz Piątek pisze:
13:54 29.11.2019 r.

Kocham średniowieczną kuchnię


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24