Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zaproszenie na przysięga WOT...

Zaproszenie na przysięga WOT w Słupsku

wyświetlony 1587 razy
Change text size Save as PDF RSS

Żołnierze 7 PBOT, którzy ukończą szkolenie podstawowe, złożą w sobotę przysięgę i zasilą 73 batalion lekkiej piechoty w Słupsku. 30 listopada na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku kolejni żołnierze wstąpią w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Będzie to ostatnia przysięga terytorialsów 7 PBOT w tym roku. Po ukończeniu 16-dniowego szkolenia podstawowego wypowiedzą słowa roty i oficjalnie staną się żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość zaprzysiężenia odbędzie się o godzinie 10.00.

Kończące się ćwiczenia były wyjątkowe, przeprowadzono je bowiem w Słupsku, a uczestniczący w nich żołnierze zasilą sformowany w tym mieście 73 batalion lekkiej piechoty, którego matecznikiem są koszary 7 BOW. 73 blp jest wraz z malborskim 72 blp integralną częścią pomorskiej brygady WOT. Złożone w najbliższą sobotę przyrzeczenie, że będą "zawsze gotowi, zawsze blisko", by bronić swojej małej ojczyzny, dotyczyć będzie przede wszystkim ich rodzinnego regionu - Słupska i okolic.

Warto nadmienić, że nabór do 7 PBOT nadal trwa. Najbliższe wcielenie zaplanowano na 7 i 8 grudnia - realizowane będzie ono w ramach projektu "Ferie z WOT", który w minionym roku cieszył się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich oraz kadry nauczycielskiej. "Ferie z WOT" stwarzają możliwość wzięcia udziału w 16-dniowym szkoleniu oraz zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego bez konieczności rezygnacji z obowiązków szkolnych i zawodowych.

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski we właściwej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Tam także dowiedzą się o kolejnych krokach, które muszą podjąć, by zostać żołnierzem WOT. Wniosek można złożyć również za pomocą internetowej platformy ePUAP.

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24