Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Blokad portu w Łebie....

Blokad portu w Łebie. Armatorzy połowów wędkarskich mają dość zakazów

wyświetlony 1859 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od 1 stycznia 2020 roku zacznie obowiązywać zakaz połowu dorsza atlantyckiego na Bałtyku. Dla właścicieli kutrów wędkarskich to prawdziwa katastrofa i koniec ich działalności.

- To jest jedyna ryba, z której się utrzymujemy. W zeszłym tygodniu podczas ostatniego spotkania rząd poinformował nas, że nie otrzymamy żadnej pomocy – wyjaśnia Michał Niedźwiecki, armator jednostki "Szmugler", który zapowiada, że to dopiero początek ogólnopolskiego protestu.

Armatorzy na dwie godziny zablokowali też port w Łebie. Zakaz połowu dorsza będzie obowiązywał przez 4 lata. 

- W mojej opinii jest to sytuacja dramatyczna dla wielu armatorów, ich rodzin, ale także dla wszystkich tych, którzy z tą branżą współpracują – stwierdza Kazimierz Kleina, senator RP. – Rząd traktuje wszystkich w sposób lekceważący. Potrzeba zdecydowanych działań i podjęcia jak najszybszych decyzji, które pozwolą znaleźć nowy sposób na funkcjonowanie tych wszystkich osób na Bałtyku. W innym przypadku stracą wszyscy, a zmodernizowane za wielkie środki porty, jak w Łebie, będą świeciły pustkami ze stratą dla turystów, dla których wędkarstwo morskie jest dużą atrakcją.

red

1 komentarzy:
Kot jarka pisze:
15:02 27.11.2019 r.

Widocznie suweren tak chciał. Suweren wybrał wybrańców Narodu, więc rządzą jak potrafią. A że niewiele potrafią? Trudno, widocznie suweren tak chciał.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24