Lębork24

Wiadomości > Kultura > Zmysły Portugalii owiane...

Zmysły Portugalii owiane wierszem

wyświetlony 2349 razy
Change text size Save as PDF RSS

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na opowieść o Portugalii z pozycji podróżnika i mieszkańca, okiem fotoreportera i słowami poety. Bohaterka spotkania Katarzyna Nazaruk pół roku mieszkała na wsi pod Lizboną, obecnie zadomowiła się w mieście Tavira na południu Portugalii. Spotkanie będzie miało charakter podróżniczy połączony z prezentacją wierszy z nowego tomiku poezji "Anturaż", tłumaczonego na j. portugalski i j. angielski. Autorka zaprezentuje w języku portugalskim kilka wierszy z motywem Algarve.
Nasza biblioteka wpisała się w życiorys poetki, gdy w liceum została wyróżniona w konkursie literackim im. M. Stryjewskiego, którego kolejna edycja już niebawem, 29 listopada 2019.

O autorce:
Katarina Lavmel – to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk – poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (Bydgoszcz 2011), Szept i przestrzeń (Warszawa 2014), Anturaż (Poznań 2019).Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: „Topos”, „Akant”, „Liry Dram”, „Poezja Dzisiaj”, „Angora”, „Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”, „Kontury”, „Powiat Słupski”. Uczestniczka wielu spotkań twórców np. „Wtorkowe Spotkania Literackie”, festiwali literackich – polskich i międzynarodowych. Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku. Od niedawna mieszka w Portugalii, którą jest zafascynowana.

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24