Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Boisko czy drogi? Radni gminy...

Boisko czy drogi? Radni gminy Nowa Wieś Lęborska mają dylemat

wyświetlony 5202 razy
Change text size Save as PDF RSS

Gmina Nowa Wieś Lęborska jest jedną z największych gmin w województwie pomorskim. Na ponad 270 km2 mieszka ponad 13 tys. osób. O losach gminy decyduje 15-osobowa Rada Gminy. I tutaj pojawia się problem, bo radni muszą wkrótce podjąć decyzje w sprawach dotyczących gminnych inwestycji, a zwłaszcza boiska „Sahara” w Garczegorzu, którego modernizacja ma kosztować 1,5 mln złotych. Jak Radni zagłosują? Jaką decyzje podejmą i z czego trzeba będzie zrezygnować, by tą inwestycję wykonać?

To bardzo przykre, że radni z Krępy Kaszubskiej, Mostów Radosław Wiśniewski, Garczegorza, Chocielewka, Nowej Wsi Lęborskiej Rafał Gajewski i Tawęcina uznali, że budowa boiska w Garczegorzu, to priorytetowe zadanie dla gminy NWL. Jeszcze nie znamy całego projektu budżetu na przyszły rok, więc mam nadzieje, że sytuacja ta zmieni się i radni uznają, ze bezpieczeństwo na drogach jest dla mieszkańcow ważniejsze niż boisko, bo kiedy drogi będą wyremontowane, to dopiero wtedy powinniśmy myśleć o upiększaniu.

Do Rady Gminy poszłam oczywiście z pewnymi celami, jak każdy, ale wiem, że obecnie gmina jest mocno zadłużona, oczywiście na słuszny cel, bo żłobek i przedszkole w naszej gminie jest bardzo potrzebny. Na początku kadencji wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lęborku, radni gminni wyznaczyli harmonogram remontów lokalnych dróg. Bardzo bym chciała, aby ta współpraca z powiatem była jak najlepsza. Radny z Garczegorza Marian Syldatk ciągle powtarzał, że boisko jest do zrobienia za 400 tysięcy, że projekt będzie zrobiony dopiero w przyszłym roku, a tu się okazuje ze tak nie jest. W czerwcu pojawił się artykuł, w którym była przytoczona wypowiedz prezesa klubu Anioły Garczegorze:

"Udało nam się w budżecie gminy zarezerwować 400 tysięcy złotych na położenie nowej płyty boiska. Jest też projekt zrobiony na całą modernizację stadionu, koszt to przeszło półtora miliona złotych. Ale to będzie robione etapami – mówi prezes. – Dużo pomaga mi mój brat, Marian. Załatwił te pieniądze w gminie na płytę. Tę sprawę musimy koniecznie uregulować. Za dużo o tej płycie jest mówione negatywnych komentarzy. Za dużo klubów marudzi. To będzie zrobione. Nie wiem, kiedy dokładnie zaczną się prace, ale w przyszłym sezonie nie będziemy już grali w Garczegorzu. Pieniądze są, projekt jest zrobiony, brat rozmawiał z wójtem i po ostatniej kolejce wjeżdżają koparki. Poszerzymy boisko o kilka metrów, trochę je przesuniemy. Plus powstanie też zapasowa płyta do treningu. Byle jakie, rezerwowe boisko. Do tego nowe bramki, drenaż. A przede wszystkim ta nowa nawierzchnia.”

Artykuł pochodzi ze strony: http://weszlo.com/2019/06/14/gdyby-anioly-zycie-sasiedzkie-by-u-nas-umarlo/
Skoro artykuł był już kilka miesięcy wcześniej i były w nim podane koszta inwestycji, jakie są potrzebne na modernizację boiska, to dlaczego nam radnym mówiono inaczej? Skąd wiadomym było, że kosztorys będzie na 1,5 mln złotych?

Nie wiem, co mam powiedzieć mieszkańcom Łebienia, Lędziechowa, którzy spytają się, dlaczego droga Łebień-Garczegorze nie była remontowana od 25 lat, czy tez ze droga Lędziechowo-Gęś jest w coraz gorszym stanie, a pieniędzy wciąż brakuje, jakimi argumentami będą kierować się moi koledzy radni, którzy będą twierdzić, że boisko w Garczegorzu ważniejsze jest od dróg w gminie, a wójt będzie musiał wziąć kredyt lub obligacje na ten cel. Czy zahamujemy inwestycje zagrażające bezpieczeństwu mieszkańcom naszej Gminy dla boiska w Garczegorzu, mimo że i tak już tam zainwestowano m. in. w oświetlenie, trybuny, ogrodzenie itd? Należy też pamiętać, że mamy bardzo zniszczone drogi, nieremontowane od lat, jak droga do Dziechlina, droga Łebień-Garczegorze, droga Redkowice-Janowice czy droga do miejscowości Laska. Co jest naszym priorytetem? Daję to czytelnikom pod rozwagę.

Monika Włusek


Zewzględu, że pojawiają się komentarze obraźliwe i dotyczą one konkretnych osób blokuję możliwość dodawania komentarzy. Czytelników natomiast upominam i proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Niektóre komentarze zostały usunięte.
Administrator

 

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24