Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Podsumowanie działań Znicz...

Podsumowanie działań Znicz 2019 w powiecie lęborskim

wyświetlony 2197 razy
Change text size Save as PDF RSS

Minione działania Znicz 2019 lęborska policja podsumowuje jako bezpieczne. Akcja trwała cztery dni od 31.10 do 03.11. Ruch pojazdów 1 listopada nie był utrudniony, a kierowcy stosowali się do poleceń policjantów i wcześniejszych apeli mundurowych. Kilkudziesięciu policjantów z Lęborka wspomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku, ale również harcerze.

Minione działania Znicz 2019 lęborska policja podsumowuje jako bezpieczne. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. W czasie działań Znicz 2019 policjanci z Lęborka nie odnotowali żadnego wypadku. Na drogach powiatu doszło do 12 kolizji. Mundurowi ujawnili 2 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego kierującego pod wpływem środka odurzającego. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy kierującym za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości, jednego kierującego, który prowadził pojazd pomimo czynnego zakazu sądu oraz jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

1 listopada na drodze gminnej między miejscowością Łebunia i Okalice doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której kierujący 20-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w konsekwencji czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym. Do kolejnej niebezpiecznej kolizji doszło następnego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów uderzył w drzewo, a drugi zatrzymał się na ogrodzeniu posesji. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń a policjanci zebrany materiał dowodowy skierowali do sądu.

Działania Znicz 2019 połączone były z akcją edukacyjną „Bądź widocznym patriotą”, podczas której policjanci wręczali odblaski szczególnie pieszym oraz rowerzystom.

KPP Lębork

3 komentarzy:
pan pisze:
22:22 04.11.2019 r.

Wszędzie pilnowali ale w Nowęcinie nie mieli czasu co nie który się cieszy, policja jeździ po czasie

Drota pisze:
07:37 05.11.2019 r.

Proponuję niech Policja podjedzie pod Orlika i hale SP7 w Lęborku w poniedziałki i środy ok.godziny 18.30 i nałapie kilkunastu blokujących samochodami chodnik mimo znaku zakazu.

fgxh pisze:
12:51 12.11.2019 r.

Przyglądałem się jak jechali. Głowa w drugą stronę, dużo pisania mało kasy


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24