Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zakupy z małym dzieckiem to...

Zakupy z małym dzieckiem to wyzwanie. Podpowiadamy, jak mu sprostać!

wyświetlony 874 razy
Change text size Save as PDF RSS

Codzienność świeżo upieczonych rodziców zmienia się nie do poznania, ale pewne rzeczy pozostają takie same. Jedną z nich jest konieczność zrobienia codziennych zakupów, które teraz są o wiele większym wyzwaniem – zwłaszcza, kiedy nie ma z kim zostawić na ten czas malucha i trzeba go wziąć ze sobą. Co zrobić, żeby taka wyprawa przebiegła spokojnie? Podstawą jest dobry humor oraz wygodny dla Was obojga wózek. Maluch będzie spokojnie podziwiał świat lub spał, a Ty szybko i sprawnie zakupisz wszystkie potrzebne rzeczy.

 

Dobierz wózek odpowiedni do Twojego trybu życia i oczekiwań

Jeżeli mieszkasz w mieście, zapewne będziesz wychodzić na zakupy dość często, warto więc dołożyć wszelkich starań, by te wyprawy były przyjemne. Niezbędny okaże się tutaj pojazd dostosowany do Twoich potrzeb. Powinien mieć nieduży rozstaw kół, żeby łatwo mieścił się na wąskich chodnikach i w sklepowych alejkach; niezbędna też okaże się niewielka waga, co uprości korzystanie z komunikacji miejskiej. Zwróć uwagę chociażby na wózek Cybex Priam, stworzony do jazdy w mieście. Natomiast jeśli na co dzień przebywasz na wsi, a od najbliższego sklepu dzieli Cię spora odległość, potrzebny będzie pojazd do zadań specjalnych, jak Stokke Trailz ze sklepu 3 Kiwi. Dzięki solidnej konstrukcji i dużym kołom poradzi sobie na nierównościach, a obszerna gondola i wygodne siedzisko zapewnią maluchowi komfort podróżowania.

 

Wygodny pojazd to nie wszystko. Zainwestuj też w funkcjonalne dodatki

Producenci zazwyczaj starają się maksymalnie uprzyjemnić rodzicom korzystanie z dziecięcego wózka, dokładając do wyposażenia rozmaite gadżety, jak koszyk czy dodatkowa, zamykana torba na zakupy. Jeżeli jednak masz podejrzenia, że to nie wystarczy, śmiało możesz zaopatrzyć się w inne, funkcjonalne rozwiązania. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Torba zawieszana na rączce wózka: jest nie tylko pojemna, ale także stylowa i gustowna. Wystarczy zajrzeć do 3Kiwi, by przekonać się, jak łatwo można dopasować ją do wyglądu pojazdu. Na dodatek daje Ci więcej przestrzeni do schowania zakupów czy rzeczy dla dziecka.
  • Specjalny uchwyt lub haczyk: możesz na nim zawiesić torbę z zakupami. Zanim jednak zamocujesz go na wózku, dokładnie przeczytaj instrukcję użytkowania. Założony nieprawidłowo lub w złym miejscu może sprawić, że ciężar siatki przewróci pojazd.
  • Karabińczyk: działa podobnie jak uchwyt, ale oprócz tego uniemożliwia przypadkowe zsunięcie się ciężkiej torby.
  • Organizer: jeżeli Twój model wózka posiada jedynie metalowy kosz, rozważ zakup dodatkowego, zamykanego wkładu, który uchroni zakupy przed zabrudzeniem, zmoczeniem czy wypadnięciem.

Wyjście na zakupy w towarzystwie pociechy może zatem być wygodne i przyjemne. Zaopatrz się w komfortowy wózek i dobierz akcesoria zgodne z Twoimi potrzebami, a potem czerp radość... nawet z codziennych obowiązków.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24