Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ruszyła zmodernizowana...

Ruszyła zmodernizowana stołówka szkolna – kuchnia na miarę XXI wieku

wyświetlony 2117 razy
Change text size Save as PDF RSS

W dniu 1 października 2019 r. z udziałem zaproszonych gości odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego bloku żywienia. Kompleksowy remont kuchni wraz z jadalnią był realizowany przez trzy miesiące.
Inwestycja finansowana z budżetu gminy pochłonęła blisko 700 tyś. złotych. Zmodernizowany obiekt przeszedł remont pomieszczeń spełniając warunki sanitarne i wysokie standardy żywienia zbiorowego. Kompleksowo zmodernizowano i wymieniono wyposażenie gastronomiczne. Kuchnię wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt gastronomiczny takie jak: kotły warzelne, patelnia elektryczna, kuchnia z piekarnikiem i wiele innych.
Nowoczesna kuchnia została zaprojektowana i wykonana według najnowszych trendów. Kuchnia od jadalni oddzielona została ladą podawczą, a uczniowie mają możliwość obserwowania przygotowywania posiłków w kuchni. Jak mówią panie z kuchni posiłki będą równie smakowite jak poprzednio, a nawet lepsze co umożliwia nowoczesny park technologiczny. Piec konwekcyjno-parowy umożliwia bowiem przygotowywanie wielu produktów „beztłuszczowo” co niewątpliwie wpływa na jakość żywienia uczniów.
Koszt kompleksowego remontu kuchni wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 700 tyś. złotych, z czego 200 tyś stanowił koszt wyposażenia gastronomicznego.
Dyrektor szkoły w imieniu społeczności szkoły serdecznie podziękował władzom miasta i Radnym za przekazanie środków finansowych, a projektantom i wykonawcy za wspaniałą inwestycję.
Z posiłków i obiadów szkolnych będą korzystały przedszkolaki i blisko 200 uczniów szkoły.

 

oprac. Dyrektor szkoły w Łebie, Maciej Barański

4 komentarzy:
ann pisze:
14:41 02.10.2019 r.

super, tylko o którą szkołę chodzi?

kam pisze:
17:12 02.10.2019 r.

No właśnie autor zapomniał w swoim artykule wspomnieć w której szkole mieści się ta stołówka

Tom pisze:
20:08 02.10.2019 r.

Szkoła Podstawowa w Łebie

Misiek pisze:
15:27 07.10.2019 r.

Maciej Barański dba o dobre jedzonko,w szkole nr 1 w Lęborku też zmodernizował kuchnię. Popieram, bo młodzież jak dobrze zje to lepiej będzie myślała i lżejsze brzuszki będą .


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24