Lębork24

Wiadomości > Kultura > Maluchem przez Afrykę

Maluchem przez Afrykę

wyświetlony 1031 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zapraszamy na spotkanie 26 września o godz. 18.00 do Klubu biblioteki z Arkady Pawłem Fiedlerem. Maluchem przez Afrykę to barwna historia podróży przez kontynent afrykański ikoną polskiej motoryzacji - fiatem 126p. Jedenaście afrykańskich krajów, 16.194 pokonanych kilometrów. Drogi i bezdroża, które same w sobie stały się przygodą. Setki spotkanych ludzi dla który poczciwy Maluch, zwany Zieloną Bestią był niesamowitą atrakcją. Fascynująca przyroda. Świat odkrywany w niekonwencjonalny sposób - po drodze.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, fotograf. Pomysłodawca i organizator projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. 2009 r. - Maluchem wzdłuż granic Polski, 2014 r. - Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), 2016 r. - Maluchem przez Azję. Pierwszy człowiek na świecie, który przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym realizując projekt Electric Explorer. Organizator wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.
Wyprawa realizowana jako część projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Dziale dla Dorosłych, Czytelni Naukowej oraz Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24