Lębork24

Wiadomości > Kultura > Spotkanie z autorką reportaży...

Spotkanie z autorką reportaży Małgorzatą Rejmer

wyświetlony 915 razy
Change text size Save as PDF RSS

Klub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku zaprasza 19 września 2019, godz. 17.00 na spotkanie z Małgorzatą Rejmer, uznawaną za jedną z najciekawszych i najbardziej obiecujących reportażystek młodego pokolenia. Przyczynkiem do spotkania jest obsypany nagrodami reportaż Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii, w którym autorka opisuje najczarniejszy okres w historii Albanii, gdy kraj został zamieniony w bunkier i panował powszechny terror, a ludzie skazywani byli na represje tylko dlatego, że urodzili się w niewłaściwej rodzinie i w nieodpowiednim czasie.  

Małgorzata Rejmer opowie o najmroczniejszym okresie w historii Albanii oraz o swoim obecnym życiu w Tiranie. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Spotkanie jest współfinansowane z budżetu Instytutu Książki, w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Wstęp wolny

M. Rejmer za książkę „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” otrzymała Paszport „Polityki” oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla, a także była nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike. 

Pisarka w 2009 roku wydała powieść „Toksymia”, za którą otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała reportaż „Bukareszt. Kurz i krew”, za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu „Polityki” i Nagrody im. Beaty Pawlak.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24