Lębork24

Wiadomości > Kultura > 3-letnia Julia zdobyła tytuł...

3-letnia Julia zdobyła tytuł "Młodego czytelnika"

wyświetlony 889 razy
Change text size Save as PDF RSS

Pierwszy tytuł „Młodego Czytelnika” zdobyła 3-letnia Julia, która bierze udział w projekcie realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku „Z książką na start”. Jest to jedno z działań, które ma zachęcić najmłodszych mieszkańców miasta do korzystania z bogatych zbiorów lęborskiej książnicy.

Akcje „Książką na start” i „Mała książka - wielki człowiek” realizowane przy współpracy z Instytutem Książki i Fundacją Metropolia Dzieciom zachęcają rodziców dzieci w wieku do 6 lat do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania z dzieckiem. Na dobry początek dzieci otrzymują piękne książeczki, dostosowane pod względem formy i treści do swoich potrzeb, a rodzice  przygotowaną specjalnie dla nich broszurę informacyjną, która przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka.

Kolejnym elementem projektów są karta Małego Czytelnika i Paszport Biblioteczny, w których dzieci zbierają naklejki i pieczątki za każdą wizytę w lęborskiej bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby pieczątek i naklejek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom małego, starszego i super czytelnika potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Zachęcamy rodziców do udziału w akcji, w ten sposób wspólnie inwestujemy w przyszłość naszych dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a wyprawki czytelnicze można otrzymać w bibliotece głównej i w filii przy ul. Kościuszki 14.

Więcej informacji na: wyprawka czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 9 December 2019 r.
Imieniny:
Leokadii, Wiesławy, Nataszy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24