Lębork24

Wiadomości > Sport > Tenisiści Poltarexu Pogoni...

Tenisiści Poltarexu Pogoni Lębork rozpoczynają rozgrywki Lotto Superligi

wyświetlony 2423 razy
Change text size Save as PDF RSS

Poltarex Pogoń Lębork sezon 2019/2020 Lotto Superligi rozpocznie meczem z aktualnym wielokrotnym drużynowym mistrzem Polski KS Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane 10 września o godzinie 18.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy P.Skargi 52 w Lęborku. Początkowo ten mecz 1. kolejki  był zaplanowany na 12 września. Dzień później jednak Dartom Bogoria gra  bardzo ważne wyjazdowe spotkanie w Lidze Mistrzów przeciwko portugalskiej ekipie GDCS Juncal , dlatego termin został przeniesiony na 10 września.

Drużyna z Grodziska Maz. przystąpi do sezonu 2019/2020 w niezmienionym do mistrzowskiego z sezonu 2018/2019 składzie: Marek Badowski, Pavel Sirucek (Czechy), Panagiotis Gionis (Grecja), Kaii Konishi (Japonia). Do starcia z Lęborkiem pierwsza trójka Bogorii przystąpi tuż po Drużynowych Mistrzostwach Europy, które 3 września rozpoczęły się we francuskim Nantes.  Skład drużyny Poltarex Pogoni Lębork opiera się w głównej mierze na zawodnikach , którzy w dramatycznych okolicznościach w meczu barażowym z PWSZ Zamość wywalczyli awans do elity krajowej; kapitan Marek Prądzinski, Adam Dosz, Bogusław Koszyk a w miejsce Tomasza Sposoba Koreańczyk Park Chan - Hyeok. Ostatni raz te zespoły grały ze sobą w sezonie 2016/17 , w Grodzisku Maz. wygrała Bogoria 3:1 ale w meczu rewanżowym w Lęborku doszło do ogromnej sensacji i zwycięstwa lęborczan 3:1 a bohaterem meczu został Adam Dosz pokonując wicemistrza Japonii Kazuhiro Chana i  wielokrotnego mistrza Polski Daniela Góraka.

Mecze w Lotto Superlidze rozgrywa się w trzyosobowych składach , gra się na jednym stole do momentu wygrania przez jedną z drużyn trzech partii a nowością tegorocznych rozgrywek jest wprowadzenie gry podwójnej w piątej decydującej partii przy stanie 2:2. Za zwycięstwo 3:0,3:1 wygrywająca drużyna dopisuje sobie 3 pkt do tabeli ligowej, przy zwycięstwie 3:2 2 pkt a drużyna przegrywająca 1 pkt.

1. kolejka spotkań Lotto Superligi tenisa stołowego

10.09.2019 r  godz. 18.00 (wtorek)
Poltarex Pogoń Lębork - KS Dartom Bogoria Grodzik Maz.

12.09.2019 r. godz. 18.00 (czwartek)
KS Dekorglass Działdowo - UKS Warta Kostrzyn n. Odrą
PKS Kolping Frac Jarosław - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz
KS AZS AWFiS Balta Gdańsk - Energa Manekin Toruń
3S Polonia Bytom - Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz
Dojlidy Białystok - Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24