Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > W sierpniu dwa nowe Solarisy...

W sierpniu dwa nowe Solarisy na ulicach Lęborka

wyświetlony 1337 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na początku sierpnia br. firma Solaris Bus & Coach dostarczyła do Zakładu Komunikacji Miejskiej czwarty autobus tej marki w ramach projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”. Dostawa piątego, ostatniego autobusu planowana jest na koniec sierpnia 2019 roku.

Czwarty autobus, który wyjechał dziś na ulice Lęborka to SOLARIS URBINO 10,5 nieco mniejszy od pozostałych, o długości 10,5 metra. Przeznaczony on jest przede wszystkim do obsługi linii nr 6, a mniejsza długość ma ułatwiać manewrowanie w osiedlowych ulicach. Autobus posiada 25 miejsc siedzących i 54 miejsca stojące. Wszystkie zakupione cztery autobusy pomalowane zostały w biało-czerwono-żółte barwy ZKM-u. Solarisowi Urbino 10,5 nadano numer boczny 705.

Cena zakupu autobusów wyniosła 5.463.945 zł brutto (4 pojazdy Solaris Urbino 12 i 1 Urbino 10,5). Wszystkie autobusy spełniają ekologiczną normę Euro 6 oraz posiadają klimatyzację i system kamer, także zewnętrznych. Nowymi rozwiązaniami, do tej pory nie stosowanymi w lęborskiej komunikacji jest system automatycznej informacji głosowej dla pasażerów, automaty biletowe wewnątrz pojazdów oraz ładowarki USB dla pasażerów. Autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zakup nowych autobusów sfinansowany został w ramach wartego 37 mln 500 tys. zł projektu unijnego „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”.

2 komentarzy:
Bolek pisze:
21:58 14.08.2019 r.

Do tych zwężanych ulic i krzywych skrzyżowań to powinni busy kupić.

Mati pisze:
21:04 18.08.2019 r.

Wszystko fajnie tylko co z tunelem pod torami który był budowany w ramach tego samego projektu. Pierwotnie miał być gotowy pod koniec marca. W połowie czerwca informowano ze tunel jest gotowy i wkrótce będzie otwarty. Mijają 2 miesiące a tunel wciąż zamknięty i wygląda tak jakby ktoś zapomniał go otworzyć tj. zdjąć ogrodzenie. Sprawa o tyle ciekawa ze od dawna górą poruszają się pociągi więc chyba ktoś odebrał inwestycje . . .


Dzisiaj jest:
Tuesday, 10 December 2019 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24