Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Szedłem i opłakiwałem mój...

Szedłem i opłakiwałem mój las

wyświetlony 2102 razy
Change text size Save as PDF RSS

"Szedłem i opłakiwałem mój las - leśniczy wspomina skutki huraganu stulecia", to film przygotowany w II rocznicę nawałnicy, która przeszła nad Pomorzem i która zniszczyła ogromne obszary lasu, ale też spowodowała olbrzymie straty w gospodarstwach.

Bohaterem tego obrazu jest Borys Gielniak, leśniczy z Nadleśnictwa Lipusz, który w sposób szczery i wzruszający opowiada swoje przeżycia tuż po nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r.

- W związku z wydarzeniami z 11 sierpnia 2017 roku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku poprosiła mnie o stworzenie filmu, który chociaż trochę uzmysłowi widzom, z jaką klęską mieliśmy do czynienia - mówi autor filmu, leśniczy Michał Polasik z Nadleśnictwa Cewice.

Przypomnijmy, że w wyniku tej nawałnicy zginęło też 5 osób, w tym dwie nastoletnie harcerki w wieku 13 i 14 lat z województwa łódzkiego, które przebywały na biwaku w Suszku.

Adam Reszka

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 10 December 2019 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24