Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niespokojna niedziela na...

Niespokojna niedziela na drogach powiatu lęborskiego

wyświetlony 9109 razy
Change text size Save as PDF RSS

Kilka kolizji, w tym jedna zakwalifikowana jako wypadek drogowy, w którym ucierpiały dzieci. Uszkodzony radiowóz policji, który jechał na interwencję oraz olbrzymie korki na trasie do Łeby – tak wyglądała niedziela na drogach powiatu lęborskiego.

O godz.12.40 doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej 214 w miejscowości Garczegorze. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, gdzie jeden z kierowców nie zachował ostrożności i najechał na tył auta jadącego przed nim. Niestety w tym zdarzeniu ucierpiała ciężarna kobieta, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do lęborskiego szpitala.

Pół godziny później, także na DW 214 w pobliżu miejscowości Stęknica doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia również było niezachowanie ostrożności. Tym razem kierujący samochodem marki Opel, 41-letni mieszkaniec Słupska nie zachował odległości przed poprzedzającym go pojazdem i uderzył w volkswagena passata na rejestracjach województwa kujawsko-pomorskiego, a ten uderzył w kolejny pojazd, volkswagena borę, na numerach rejestracyjnych z Kościerzyny.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiało dwoje dzieci i pasażerka z passata oraz dziecko jadące oplem. Stan jednego z dzieci był na tyle poważny, że zdecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwoje dzieci i kobieta zostały zabrane przez ZRM.

W trakcie prowadzenia akcji ratunkowej strażacy dostali wezwanie do tonącego mężczyzny w Łebie. Jako się okazało przed przyjazdem strażaków, mężczyzna został wyciągnięty z wody przez ratowników z Brzegowej Stacji Ratownictwa w Łebie. Tonącym okazał się 71-letni turysta, który po wypłynięciu w morze nie miał siły wrócić do brzegu. Mężczyzna nie forsował się jednak z falami, tylko dał się ponieść, dzięki czemu zachował siły i unosił się na wodzie do czasu przypłynięcia ratowników.

W międzyczasie w Stęknicy doszło do kolejnej kolizji. Radiowóz policji zderzył się z samochodem osobowym marki mercedes. Jak informuje asp. sztab. Magdalena Zielke, p.o. rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, do zdarzenia doszło, kiedy oznakowany radiowóz jadący na sygnałach świetlnych poruszał się korytarzem życia utworzonym przez inne pojazdy stojące w korku. Z tego korka próbował wydostać się kierowca mercedesa. Podczas manewru zawracania został on uderzony w bok przez rozpędzony radiowóz. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 66-letni kierowca  mercedesa został ukarany mandatem karnym.

Adam Reszka

15 komentarzy:
Ada pisze:
21:01 11.08.2019 r.

„StEknica” ;)
Czy wiadomo i jakich fotelikach jechały poszkodowane dzieci?

Ida pisze:
21:34 11.08.2019 r.

A ja się pytam czy to jest najważniejsze pytanie? Mogli jechać w najlepszych fotelikach i mieć obrażenia. Ludzie, szukacie tylko powodu do czepiania się. A może to dziecko bylo malutkie, dla którego nie ma oddziału w Lbkim szpitalu a w takich przypadkach wzywa się LPR po to,zeby trafiło jak najszybciej do trójmiasta!

Paula pisze:
21:27 11.08.2019 r.

Wlasnie tez mnie to ciekawi, wczoraj jadąc przez Lębork, korek od wiaduktu w stronę kupca minęłam samochód w którym kobieta na tylnej kanapie miała na ręku noworodka, na oko niecały miesiąc

Karyna pisze:
23:25 11.08.2019 r.

U mamy na rękach bezpiecznie

Mariola pisze:
21:35 11.08.2019 r.

Szkoda że na zderzaku sie nie da! jeden na drugiego najlepiej niech wjedzie. Masakra ile głąbów jeździ po tej ziemi

Karolina pisze:
21:42 11.08.2019 r.

Przykre ze autor tekstu przypisał uratowanie 71- latka Brzegowej Stacji Ratownictwa, albowiem w rzeczywistości Pan został uratowany przez osoby trzecie które po pozyskaniu informacji o tonącym mężczyźnie, wskoczyły na skutery wodne i rozpoczęły akcje ratunkową, płynąc w poszukiwaniu mężczyzny w kierunku falochronu, gdzie zniosło go morze, następnie po odnalezieniu mężczyzny rzucili mu kamizelkę oraz linę pozwalającą odholować go do brzegu, gdzie zastal dopiero przejęty przez SAR. Gdyby nie ich pomoc mogłoby się to tragicznie skończyć.

Adam pisze:
22:10 11.08.2019 r.

Jego powinni także ukarać. Po kiego grzyba włazi do wody skoro była wywieszona czerwona flaga.

admin pisze:
22:44 11.08.2019 r.

Pani @Karolino, żeby opisać każde zdarzenie ze szczegółem, co do sekundy, to musielibyśmy być na każdym zdarzeniu i obserwować przebieg wydarzenia (jednak i bywa tak, że nawet świadkowie zdarzenia często podają sprzeczne ze sobą informacje). To, że w materiale są "niepełne" informacje, nie wynika z tego, że autor nie wie o czym pisze. Po prostu opieram się na posiadanej wiedzy i informacjach.

Lech pisze:
22:53 11.08.2019 r.

I taka właśnie sytuacja obrazuje przepływ informacji w naszym kraju....

admin pisze:
23:20 11.08.2019 r.

@Lech nie zrozumiałeś co napisałem. Jak stwierdziłem wcześniej,nawet świadkowie zdarzenia podają sprzeczne informacje, bo jeśli coś jest biało-czarne, to jedna osoba bardziej zwróci uwagę na białe,druga na czarne a trzecia zmiesza obraz i powie, że ogólnie to było szare.
Finał tej akcji, niezależnie od tego ile osób brało udział w ratowaniu tego człowieka jest taki, że na brzeg wydostali go ratownicy BSR.

jola pisze:
17:17 15.08.2019 r.

Jednak to podający tą informację jest za nią odpowiedzialny i powinien się upewnić czy jest prawdziwa, a jeśli nie jest jej pewien podać choćby źródło jej pochodzenia bądź podkreśli, że wiadomość nie jest potwierdzona. Pozdrawiam.

koza pisze:
21:59 11.08.2019 r.

samozaglada dla debili jest nie unikniona :) szkoda tylko osob ktorym zrobili krzywdę ....

Ktos pisze:
22:40 11.08.2019 r.

Dzis będąc 2 h na plaży widziałem 6 akcji ratowników najbardziej co mnie wnerwilo to to jak słychać pełno gwizdow ratowników a barany czekają na kolejną fale druga sytuacja to jak ratownicy potrzebowali przemiescic się quadem a do okola miejsca gdzie stał ten quad same parawany i tutaj brawo dla ratowników że przejechali po tych parawanach ogólnie wielki szacunek za ich pracę i profesjonalizm :)
PS flagi z białej na czerwona zmieniały się bardzo często

Kozak z czystymi uszami pisze:
11:36 13.08.2019 r.

Po co Ty rżniesz pajaca? Ile razy mogły się zmienic flagi w ciągu tych dwóch godzin? Inna rzecz ,ze gdyby w tym parawanie leżak np. niemowlak, to co tez byś się cieszył jak głupi do sera ,że któryś z ratowników przejechałby po nim? Kiedys jak sie zdecydujesz na wpis to najpierw zbadaj sie alkomatem.

Ola pisze:
09:02 12.08.2019 r.

Czy przypadkiem w wypadku w Steknicy nie ucierpiała kobieta i dwójka dzieci z opla a jedno dziecko z passata?


Dzisiaj jest:
Tuesday, 10 December 2019 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24