Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > O dobrym wizerunku lokalu...

O dobrym wizerunku lokalu decydują szczegóły. Zadbaj o odzież swoich pracowników

wyświetlony 997 razy
Change text size Save as PDF RSS

Trudności, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności gastronomicznej w dużej mierze wynikają z tego, że obszary, w których sprostać trzeba wyśrubowanym nieraz oczekiwaniom klientów są liczne. Do wielu lokali, wbrew pozorom, nie przychodzi się wyłącznie po to, by otrzymać żywność – równie dobrze moglibyśmy wszak nabyć ją w sklepie. W tej branży niezbędne jest budowanie w kliencie zaufania, co wymaga dbałości o nawet banalne na pierwszy rzut oka kwestie.

 

Tutaj wszystko może i wręcz musi być marketingiem

Bary, restauracje i inne podobne miejsca należą do takich, z którymi poszczególni klienci łatwo się związują, dużo chętniej też niż w przypadku innych usług wyrażają na ich temat swoje opinie. Działania marketingowe zawsze pełnią więc ogromną rolę – warto nadać lokalowi konkretny charakter odróżniający go od innych i sprawiający, że właśnie tam większa rzesza osób zechce spędzać czas. Może być on rozmaity, jedna rzecz jednak w każdym przypadku pozostanie istotna – nie możemy dawać jakichkolwiek powodów pozwalających wątpić w nasz profesjonalizm.

Uwadze gościa nie często nie uchodzi wszak dosłownie nic – nie trzeba się zresztą dziwić, jeśli apetyt odbierze mu np. dostrzeżony tu i ówdzie brud.

Sposób, w jaki prezentuje się obecny w danym miejscu personel także ma wielkie znaczenie. Dobrze dobrana, jednolita dla danej grupy pracowników i utrzymana w nienagannym stanie odzież gastronomiczna jest zarówno jednym z nieodzownych narzędzi marketingu, jak i praktycznym elementem ułatwiającym pracę. Dotyczy to zarówno osób wykonujących swoje obowiązki wewnątrz restauracji, jak i wszystkich innych, realizujących zadania związane np. z zewnętrznym cateringiem. Nie można lekceważyć obu tych pełnionych przez nią funkcji.

 

Odzież pracowników gastronomii nie może tylko dobrze wyglądać

Praca przy obróbce żywności i przygotowaniu gotowych dań niesie ze sobą szczególne wyzwania związane z zapewnieniem najwyższej jakości dostarczanego gościom menu. Dobrze zaprojektowana i wykonana odzież, separująca pracownika od otoczenia i zapewniająca maksimum wygody odgrywa tu ważną rolę. Wielkie znaczenie ma ponadto jej trwałość – zwłaszcza, że będzie przecież wymagała częstego prania.

To, wraz z faktem, iż w branży tej liczyć się trzeba ze szczególną rotacją pracowników, czyni zadanie zapewnienia im odpowiednich ubrań nader kłopotliwym. Coraz większą popularnością cieszy się więc w tej dziedzinie outsorcing. Usługi takie oferuje na naszym rynku np. firma Berendsen, dostarczając odpowiednią do danego przeznaczenia, certyfikowaną odzież poddawaną jednocześnie ścisłemu ewidencjonowaniu. Zwalnia to restauratorów i innych działających w szeroko rozumianej gastronomii przedsiębiorców z konieczności samodzielnego jej kompletowania, magazynowania i utrzymania we właściwym stanie.

Podobnych wyzwań jest przed nimi sporo. Warto więc na każde znajdować optymalną odpowiedź, by nie pozostawiać najmniejszych wątpliwości co do poziomu jakości, jakiemu zamierzamy sprostać w danym przedsięwzięciu, a jednocześnie móc się w pełni poświęcić temu, w czym mamy szansę na mistrzostwo.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 10 December 2019 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24