Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Potrącenie rowerzysty na...

Potrącenie rowerzysty na rondzie Jana Pawła II i duże korki w mieście

wyświetlony 2458 razy
Change text size Save as PDF RSS

W piątkowe popołudnie (ok. godz. 14) doszło do potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych przy rondzie Jana Pawła II. Choć na rowerzystę najechał pojazd, który dopiero ruszał, to mimo wszystko kierowca jednośladu doznał obrażeń wewnętrznych ciała i przetransportowano go do Gdańska.

Według ustaleń policji, kierowca samochodu osobowego na gdańskich numerach rejestracyjnych przepuszczał grupę przechodniów, z drugiej strony ulicy ze ścieżki rowerowej przejeżdżał rowerzysta. Kierowca BMW prawdopodobnie zagapił się i gdy piesi już schodzili z jezdni ruszył, uderzając w rowerzystę.

Rowerzysta został zabrany do lęborskiego szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznał obrażeń wewnętrznych ciała. Przetransportowano go do szpitala w Trójmieście. Kierowca BMW, mieszkaniec powiatu lęborskiego, stracił natomiast prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym.

Niestety w trakcie prowadzonej na rondzie akcji, które jest jedną z głównych arterii w mieście, natychmiast utworzyły się w mieście gigantyczne korki, które sięgały nawet parę kilometrów.

Adam Reszka

19 komentarzy:
Ponadnormatywny pisze:
20:48 04.08.2019 r.

Kto wprowadził taki głupkowaty przepis mówiący o tym ,że rower ma pierwszeństwo? na przejściu dla pieszych rower tez powinien być przeprowadzany ,a nie jak mi kiedyś wyskoczył obok kupca jadący równolegle ze mną w stronę ronda i nagle gwałtownie skręcił nie zwracając żadnej uwagi na nikogo. Czy ja jestem wróżką i mam przewidziec ,że ten rower poruszający sie np. 10 czy 15 na godzinę gwałtownie skręca? Będzie więcej takich przypadków i dopiero zmienia przepisy ,rowerzysta to nie święta krowa.

Joanna pisze:
23:37 04.08.2019 r.

I tu się z tobą zgodzę rowerzyści niektórzy jak wariaty przejeżdżają też mi sie to nie podoba że mają pierwszeństwo

Lęborczanka pisze:
16:55 05.08.2019 r.

A Wy też nie jesteście świętymi krowami, patrzałki gdzie macie ??? Trochę lżejszą nóżkę trza mieć !!! Pierwszeństwo tylko dla Was ??? Niedoczekanie Wasze !!!

Stefan pisze:
16:51 12.08.2019 r.

Pasy dla pieszych, to jest wyznaczone miejsce do przejścia, a nie zapewniające bezpieczne przejście. Piesi wchodzą, rowerzyści wjeżdżają nie patrząc co się dzieje na ulicy. Tacy piesi, czy rowerzyści nie mają pojęcia o ruchu drogowym. Przeważnie kierowca jest ukarany, mino winy rowerzysty, który wjedzie bezpośrednio pod kola nawet nie zwalniając, no chyba, że nazywa się Najsztub.

Teresa pisze:
10:16 05.08.2019 r.

Racja

Michał pisze:
12:55 05.08.2019 r.

Człowieka potrącili. Jechał zgodnie z przepisami, wina kierowcy, a w komentarzach i tak "rowerzysta święta krowa". Chciałbym, żeby ofiary w tym kraju mogły liczyć chociaż na ułamek współczucia jakim obdarza się kierowców. UWAGA, to ty prowadzisz maszyna, która wazy kilka ton i może zabić ludzi. To na tobie ciąży znacznie większa odpowiedzialność.

Rowerzyście życzę zdrowia, a kierowcom większej uwagi na drodze.

Kierowca pisze:
05:29 07.08.2019 r.

Michał a czy wszyscy rowerzyści posiadają instynkt samozachowawczy? Chwilami wątpię w to bo mało kiedy na przejściu dla pieszych i rowerzystów upewniają się o bezpiecznej możliwości przejazdu. Sam jestem rowerzystą i kierowcą i zawsze upewniam się o bezpiecznym przejeździe. To co dzieje się w Lęborku to proszenie się o więcej takich zdarzeń.Polecam zrobić jeszcze podobny przepis na przejeździe kolejowym ciekaw jestem czy winny byłby maszynista jeszcze. Przepisy przepisami ale warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i czasami zatrzymać się udzielając pierwszeństwa przejazdu bo życie się ma tylko jedno a kierowca zwyczajnie może się zagapić i spotykamy się w szpitalu lub na cmentarzu.

Daro pisze:
13:34 05.08.2019 r.

Rowerzysta powinien na przejściu dla pieszych rower prowadzić. Zdecydowanie

Jarek pisze:
12:01 06.08.2019 r.

Tam jest ścieżka rowerowa doucz się przepisów bo prawo jazdy to masz chyba z czipsów

Adi pisze:
15:14 05.08.2019 r.

Panie Reszka doucz się Pan. Jak kierowca mógł stracić prawko i zostać ukarany mandatem. Jedno wyklucza drugie. W tej sytuacji został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu. A zdarzenie drogowe zakwalifikowane zostało jako wypadek. Pozdrawiam.

Mama pisze:
16:09 05.08.2019 r.

TAM JEST PRZEJAZD ROWEROWY. Rowerzysta miał dokładnie takie samo prawo tam przejeżdżać, jak samochód ma prawo jeździć po jezdni, a człowiek chodzić po chodniku. Z jakiegoś powodu to kierowca a nie rowerzysta został ukarany. Zawsze jest tysiąc wymówek żeby usprawiedliwić kierowców, a ofiarom wypadków próbuje się na siłę wymyślać przewinienia. Polscy kierowcy, zacznijcie na nas uważać, na tym rowerze/przejściu/poboczu mogą być wasze dzieci !

Ponadnormatywny pisze:
16:54 05.08.2019 r.

Ja osobiście kobieto nie mam nic do Twojego wpisu ,ale prosze zastanów sie nad tym ,że sa przypadki nagłego wtargnięcia pieszego, którego prędkość nie jest większa niz około 5km i sa przypadki winy pieszego ,a z tymi rowerami i z hulajnogami to niestety moim zdaniem urzędnicy wprowadzając takie przepisy zwariowali. Rowerzysta jedzie ok 20 km na godzine , często właśnie w tym miejscu piesi załaniaja widok kierowcy i tj. zaledwie ułamek sekundy jak jest na pasach. nie mam żadnego interesu bronic kierowcy ,osobiście widziałem jak ten samochód stał na połowie pasów to jaka miał prędkość? Szkoda rowerzysty ,ale gdyby miał odrobine wyobraźni nie wjechałby takim pędem na pasy, kierowcy maja stosowac sie do przepisów ,ale czy jeden czy drugi z debili zatwiedzający ten przepis nie mógł zaznaczyć ,ze rowerzysta miałby prawo przejechac na pasach ,ale nie wiecej niz np. 5km na godzinę. Raz jeszcze napiszę ,że przyczyną tego zdarzenia jest chory przepis, a kazdy inny ma pełne prawo mieć swoje zdanie .

Lęborczanka pisze:
16:56 05.08.2019 r.

BRAWO !!!

ftyk pisze:
21:39 11.08.2019 r.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest
obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi
znajdującemu się na przejeździe. Z podkreśleniem na przejeździe

Taaa pisze:
22:44 05.08.2019 r.

Tak, przyczyną przepis. To przepis najechał na rowerzystę. Super logika. Raport ministerstwa, cytaty:
"W obszarach o dopuszczalnej prędkości 50 km/h (miasta i małe miejscowości), ok. 85 proc kierowców przekracza dopuszczalną prędkość dojeżdżając do przejścia. Tam, gdzie dopuszczalna prędkość to 70 km/h, robi to aż 90 proc. kierowców."
"
"

Taaa pisze:
22:45 05.08.2019 r.

W ankietach przeprowadzonych przez ITS zdecydowana większość prowadzących pojazdy (76 proc.) wyrażała przekonanie, że za problemy na przejściach odpowiadają piesi, którzy zachowują się niewłaściwie.

Taa pisze:
22:49 05.08.2019 r.

Przytłaczającą większość potrąceń na pasach spowodowali kierujący samochodami osobowymi, którzy nie ustąpili pieszym pierwszeństwa. W 2017 roku było to 82 proc. wypadków tego typu i 80 proc. przypadków śmiertelnych.

Taaa pisze:
22:52 05.08.2019 r.

W końcu z kierowcami trzeba przestać się pieścić w tym kraju bo jest coraz gorzej. Drogi niby lepsze, samochody niby lepsze a liczba zabitych na pasach rośnie od kilku lat. Jest u nas prawie najgorzej w całej Europie. Jaka jest tego przyczyna ? Mamy niby więcej pieszych - samobójców w naszym kraj? Bzdura!! Kierowcy, proszę was, ostrożnie i powoli !!!!

Ania z Zielonego Wzgórza pisze:
21:38 06.08.2019 r.

Lębork w porównaniu do innych miast jest bardzo mały 80% rowerzystów to pedały.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24