Lębork24

Wiadomości > Sport > Podsumowanie Jakubowego...

Podsumowanie Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej 2019

wyświetlony 2143 razy
Change text size Save as PDF RSS

Już po raz 12 podczas Lęborskich Dni Jakubowych odbył się turniej siatkówki plażowej pod nazwą Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej. Turniej zorganizowany przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku  przy wsparciu firm Meyn Polska i Pawelczyk Development, cieszy się dużym uznaniem wśród siatkarzy plażowych i ściąga dużą liczbę zawodników, również spoza powiatu lęborskiego w tym z Bytowa, Gościcina, Gdyni, Gdańska, Kołczygłów, Warszawy, Koszalina, Jastrowia. Podział na zawodników z powiatu lęborskiego i spoza powiatu podzielił się mniej więcej po równo.

12 edycja Jakubowego Turnieju, była pod względem poziomu sportowego na bardzo wysokim poziomie. W rozgrywkach brał udział były mistrz Polski w siatkówce plażowej seniorów Krzysztof Hajbowicz, który grał z synem Dawidem, grał również zawodnik Plus Ligi Fabian Majcherski. Ogólnie poziom wszystkich zawodników występujących w turnieju był bardzo wysoki, a już najlepsze 8 zespołów grały bardzo dobra siatkówkę plażową.

Rozgrywki prowadzone są w kategorii Open, bez podziału na kategorie, w tej edycji wystąpiły trzy zespoły mieszane i radziły sobie bardzo dobrze. Poziom grających kobiet był naprawdę imponujący a zawodnicy z drużyn męskich nie stosowali taryfy ulowej dla zespołów mieszanych. Wystąpiły również dwa zespoły rodzinne (ojciec z synem).

Turniej był rekordowy pod względem czasu trwania, pierwsze mecze rozpoczęły się kilka minut po 10 a finały zakończyły się po godzinie 19. To 9 godzin grania w siatkówkę plażową na dwóch boiskach równocześnie, co dało 38 rozegranych meczy jednego dnia. Czas trwania rozgrywek wydłużył się również ze względu na wyrównany poziom zawodników, wiele meczów kończyło się wynikami 2:1. Tak było również w meczach medalowych.

W pojedynku o brązowe medale walczyły pary: Szymon Bajek-Mateusz Komorowski i Karol Richert-Grzenkowicz Rafał. Zwycięsko z tego meczu wyszli zawodnicy Bajek-Komorowski zdobywając 3 miejsce. W finale spotkały się pary: Wojciech Dawid-Fabian Majcherski i Marek Stoltman-Krzysztof Leper. Pomimo większego zmęczenia, związanego z rozegraniem większej ilości meczów zawodnicy Dawid-Majcherski zwyciężyli 2:1 i zostali tegorocznymi zwycięzcami Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej.

Po zakończeniu finałów z rąk sekretarza miasta Mariana Kurzydło, który przyglądał się meczom finałowym, najlepsze 4 zespoły otrzymały nagrody i upominki a trzy najlepsze zespoły również medale i okolicznościowe trofea przygotowane przez organizatorów.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom grającym w turnieju i kibicom, którzy wspierali do samego końca zawodników pomimo upalnej pogody oraz wszystkim osobą które pomagały i aktywnie wspierały 12 Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej.

Klasyfikacja 12 Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej.
1. Wojciech Dawid, Fabian Majcherski (Lębork)
2. Marek Stoltman, Krzysztof Leper (Bytów)
3. Szymon Bajek, Mateusz Komorowski (Lębork)
4. Karol Richert, Grzenkowicz Rafał (Gościcino)
5-6. Polaczek Andrzej-Łuczko Michał, Hajbowicz Dawid-Hajbowicz Krzysztof
7-8. Sawicki Grzegorz-Miotk Patryk, Kaczanowski Przemysław-Krampa Przemysław
9-12. Budzisz Konrad-Wenta Łukasz, Kowalski Damian-Woźnicki Piotr, Sebastian Bolda-Adam Miotk, Wiktorowicz Jordan-Franc Kacper
13-16. Mazurek Jakub-Polski Bartłomiej, Wałcerz Kuba-Stodolink Alicja, Treder Sebastian-Kozicki Filip, Brożyna Paweł-Dawidowski Mateusz
17-21. Łysiak Gosia-Urbanowicz Mateusz, Ropella Mateusz-Korczyńska Karolina, Piotr Dawid-Rafał Dawid, Cielesz Bartosz-Mazurek Szymon, Rosin Michał-Kaliciński Cezary.

Marcin Klukowski

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24