Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci zabezpieczyli...

Policjanci zabezpieczyli alkohol sprzedawany bez koncesji

wyświetlony 2378 razy
Change text size Save as PDF RSS

Funkcjonariusze lęborskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z łebskich lokali gastronomicznych może być sprzedawany alkohol bez wymaganej koncesji. Najpierw postanowili mu się przyjrzeć, a potem zaplanowali kontrolę.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lęborskiej komendy przeszukali wytypowaną posesję. W trakcie przeszukania lokalu, śledczy znaleźli alkohol taki jak piwo, ale również napoje nisko i wysoko procentowe. Na żadne z tych wyrobów właściciel nie posiadał koncesji na ich sprzedaż. Policjanci zabezpieczyli alkohol oraz przeprowadzili oględziny lokalu, jak też przesłuchali obecnego na miejscu właściciela. Poczynione ustalenia pozwalają śledczym wszczęcie postępowania w związku z naruszeniem przepisów karnych ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z tą ustawą, aby móc sprzedawać alkohol wymagana jest koncesja.


Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, a także przepadek napojów alkoholowych. Sąd może również wobec niego orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu alkoholu.

KPP Lębork

1 komentarzy:
wiatr pisze:
21:49 01.07.2019 r.

Jaki to porządny! Uczciwy ma koncesję.Tracą na tym właśnie ci co zajmują się tym legalnie.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24