Lębork24

Wiadomości > Kultura > Tratwą po Rio Madidi –...

Tratwą po Rio Madidi – spotkanie podróżnicze z Marcinem Stenclem

wyświetlony 1663 razy
Change text size Save as PDF RSS

Klub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku zaprasza 27 czerwca 2019, godz. 18.00 na wakacyjną opowieść o ponad trzytygodniowej wyprawie do Parku Narodowego Madidi w Boliwii – jednego z najbardziej bioróżnorodnych miejsc na ziemi. W trakcie wyprawy prelegentowi wraz z przyjacielem udało się dotrzeć do rzeki Madidi, zbudować tratwę i spłynąć ponad 250 km. Wśród zwierząt, które wdzieli i sfotografowali znalazły się m.in. endemiczne małpy Golden Palace, jadowite płaszczki oraz jaguar.

Marcin Stencel - spędził w sumie kilka lat w podróży, odwiedzając ponad pięćdziesiąt krajów. W ramach podróży poślubnej przez ponad rok włóczył się z żoną Kariną po Ameryce Południowej. Gdy w 2012 roku pojawił się syn Antoś, postanowili nie porzucać swojej pasji i razem z synem odwiedzili m.in. Gruzję, Armenię, Kirgistan oraz Kazachstan. W 2016 roku do rodzinnego podróżniczego zespołu dołączyła córka Nadzieja, która zdążyła odwiedzić już Iran, Izrael, Egipt i Indonezję. Prowadzą bloga www.backpackersfamily.com oraz organizują Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze "Wyjdź w Świat" - www.warsztatypodroznicze.pl.   

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Armii Krajowej 16
84-300 Lębork
www.biblioteka.lebork.pl

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24