Lębork24

Wiadomości > Kultura > Niesamowite prace 8-letniej...

Niesamowite prace 8-letniej malarki do obejrzenia w starostwie

wyświetlony 1697 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od 21 czerwca przez najbliższe 2 tygodnie w holu głównym Starostwa Powiatowego prezentujemy Państwu nietypową wystawę. Jej autorką jest 8-letnia Idalia Aleszczyk. Pasją   Idy od najmłodszych lat jest malarstwo. Wielokrotnie mówiła swoim bliskim o planach na przyszłość. Powtarzała, że zostanie "malowajką”.

Przestrzeń do malowania znajdowała prawie wszędzie: na każdej czystej kartce bloku, zeszytu,  czy  zbioru krzyżówek  babci.

Dziś największym marzeniem 8-letniej Idy jest przyszłe zamieszkanie  we Francji. Ta mała dziewczynka jest w pełni świadoma swojego wyboru. Doskonale wie, ze kraj ten jest  bardzo ważnym miejscem na mapie kultury europejskiej i światowej. Docelowo chciałaby móc rozwijać tam swoją pasję, a przy okazji  stworzyć własną galerię sztuki.

Ida lubi uczęszczać do szkoły. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka (nie przepada za językiem polskim). Najbardziej lubi malować ołówkiem oraz farbami.

Swój kunszt rozwija od 2016 r. w dwóch placówkach:  lęborskiej Manufakturze (opiekun zajęć - Agata Dorywalska) oraz w Powiatowym Ognisku Artystycznym (opiekun zajęć - Grażyna Popin).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24