Lębork24

Wiadomości > Sport > VIII Ogólnopolski Turniej...

VIII Ogólnopolski Turniej Tańca ph. „Mistrz Tańca”

wyświetlony 1531 razy
Change text size Save as PDF RSS

16 czerwca 2019 roku w Wicku odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca ph. „Mistrz Tańca”. Impreza taneczna, adresowana była wyłącznie dla solistów, duetów oraz mini formacji. Swoje talenty taneczne licznie zaprezentowali uczestnicy z całej Polski. Jury zwracało głównie uwagę na stosowaną technikę, odpowiednio dobrany strój, różnorodność prezentowanych figur oraz rekwizyty.

Wiele emocji przyniosły starty w solo i duety w kat. do 8 lat, 9-11 lat oraz 12-15 lat oraz mini formacji 9-11 lat. Tancerki z SP 8 (op. Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak) pięknie zatańczyły  choreografie w stylu: jazz dance, show dance, taniec współczesny, czy inne formy tańca. 

Wyniki:
1 miejsce – Carla Hrycyk w kat. show dance solo do 11 lat
1 miejsce – Tatiana Morari w kat. taniec współczesny solo 9-11 lat
1 miejsce – Ewa Raczyńska w kat. ift solo 9-15 lat
1 miejsce – Joanna Dawidowska w kat. taniec współczesny solo 12-15 lat
1 miejsce – Aleksandra Hachaj i Zuzanna Tęsny w kat. jazz duety do 8 lat
1 miejsce – TESS w kat. jazz mini-formacje 9-11 lat
1 miejsce – TESS w kat. taniec współczesny mini-formacje 9-11 lat

Skład zespołu TESS: Laura Kuczwalska, Julia Dampc, Weronika Puź, Maja Lange, Tatiana Morari, Carla Hrycyk, Ewa Raczyńska.

2 miejsce – Zuzanna Tęsny w kat. show dance solo do 11 lat
2 miejsce – Joanna Dawidowska w kat. ift solo do 15 lat
2 miejsce – Joanna Dawidowska w kat. show dance solo do 15 lat

Nagroda specjalna turnieju – Carla Hrycyk

Dzięki czynnemu udziałowi w pracach i osiągnięciach zespołu, dziewczynki nabierają wiary we własne siły i chętnie uzupełniają własne umiejętności, osiągają lepsze wyniki, co widać w postępach grupy. Każda tancerka SP 8 pełni ważną funkcję w zgranej drużynie i jest wsparciem i motywacją dla innych.

Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność, wsparcie, pomoc i doping. To było cudowne zakończenie sezonu tanecznego 2018/2019.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24