Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci zatrzymali...

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę i odzyskali skradziony pojazd

wyświetlony 1744 razy
Change text size Save as PDF RSS

W miniony wtorek policjanci z lęborskiej drogówki, patrolując ul. Krzywoustego zauważyli pojazd jadący od strony Cewic. Podczas jazdy kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, gdyż poruszał się całą szerokością drogi. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W jej trakcie okazało się, że 38-letni kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

To był jednak dopiero początek problemów mężczyzny. W trakcie dalszych działań okazało się, że pojazd, którym jechał 38-latek, zarejestrowany był w systemach policyjnych jako utracony. Policjanci ustalili, że auto zostało skradzione 4 czerwca 2019 roku na terenie województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu już zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności kradzieży auta i udziału w nim 38-latka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów mechanicznych.

KPP Lębork

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24