Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Przyznano Certyfikaty...

Przyznano Certyfikaty Promocji 2019

wyświetlony 1922 razy
Change text size Save as PDF RSS

Atmosfera 30-lecia demokracji w Polsce, wolnej przedsiębiorczości i świadomość bilansu gospodarczych przemian po 1989 roku towarzyszyła wręczeniu tegorocznych Certyfikatów Promocji Ziemi Lęborskiej. Kapituła Certyfikatu postanowiła w tym roku przyznać trzy nagrody specjalne.

Idea przyznawania Certyfikatu to wyróżnienie i nagrodzenie najaktywniejszych podmiotów i osób fizycznych z regionu Ziemi Lęborskiej za działalność promocyjną oraz popularyzacja osiągnięć gospodarczych i społecznych. Tym razem, przyznając nagrody specjalne, wzięto pod uwagę całokształt pracy wyróżnionych oraz stabilność i trwałość prowadzonych przez nich działalności z pozytywnym skutkiem dla rozwoju życia gospodarczego i społecznego na ziemi lęborskiej. Honorowe wyróżnienia otrzymali: Janusz Miklaszewski, Farm Frites Poland S.A i Przedsiębiorstwo AMG.

Janusz Miklaszewski to specjalista odlewnictwa, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od 1977 r. związany z Odlewnią „Spomel”, działacz Naczelnej Organizacji Technicznej, pomysłodawca Lęborskich Dni Techniki, a jednocześnie działacz oświatowy, odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wieloletni prezes Lęborskiego Towarzystwa Oświatowego, które powołało do życia trzy szkoły: Anglojęzyczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Gimnazjum Językowe i  Społeczną Językową Szkołę Podstawową – placówki stawiające na nowatorskie metody nauczania i indywidualny rozwój ucznia w oparciu o jego osobisty potencjał.

Farm Frites Poland S.A. – to obchodząca 25-lecie istnienia w Lęborku firma współtworzona przez holenderskie firmy Farm Frites i Aviko. Oprócz frytek, firma produkuje m.in. placki ziemniaczane i płatki ziemniaczane. W ciągu 25 lat istnienia zatrudnienie w firmie wzrosło z 80 osób do ponad 220 obecnie. Od 1995 r. Farm Frites Poland S.A. jest dostawcą frytek do 800 restauracji sieci McDonalds w 10 krajach. Firma aktywnie wspiera lokalne organizacje i stowarzyszenia, szczególnie w obszarze zdrowia, sportu, kultury i rozwoju kompetencji seniorów oraz młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. „Pomorski Gryfa Gospodarczy 2018” w kategorii „Lider Odpowiedzialności Społecznej”, „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy, „Złoty Laur” Pomorskiej Nagrody Jakości, przyznany przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Gdańsku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe AMG Sp. z o.o. – Na rynku funkcjonuje od 1990 r., specjalizuje się od początku w produkcji kontenerów przeznaczonych do transportu samochodowego, segregacji odpadów i ich składowania. Pod względem wielkości produkcji jest jedną z największych firm tej branży w Polsce. Aktualnie zatrudnia 190 pracowników. Przedsiębiorstwo posiad wiele certyfikatów świadczących zarówno o jakości produkcji, sprawnym systemie zarządzania i dbałości o środowisko naturalne. Firma posiada wiele nagród i wyróżnień, m.in.: jest laureatem „Złotej 10-tki” plebiscytu „Biznesmen Roku 2006”, dwukrotnie „Lider Eksportu” i również dwukrotnie „Wybitny Eksporter” oraz Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej – edycja 2014. AMG to pierwsza firma w Podstrefie Lębork Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie wybudowała zakład z optymalną logistyką wewnętrzną. Od 2017 r. AMG wspiera finansowo Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”.

Statuetki wręczyła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski. Gratulacje złożył również Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski, senator RP Kazimierz Kleina i Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka. Równolegle z przyznawanymi przez Powiat Lęborski Certyfikatami Promocji Ziemi Lęborskiej, Naczelna Organizacja Techniczna przyznała tytuły „Mister Budownictwa 2019”. W tym roku otrzymali je: architekt Bogdan Kowalski za projekt rozbudowy i przebudowy budynku pałacowego w Łebuni oraz Wojciech Grzenkowicz, prezes firmy „Wod.-Kan. Grzenkowicz” za realizację zadania „Rozbudowa i przebudowa budynku pałacowego w Łebuni z przeznaczeniem na hotel” wg projektu B. Kowalskiego

Komitet Terenowy Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych przyznał tytuł Menedżera Ziemi Lęborskiej 2019. Otrzymał go Evert Vervelde, prezes firmy „Robex” sp. z o.o.

Tegoroczna Gala odbywała się równolegle z inauguracją tegorocznej edycji Lęborskich Dni Techniki, corocznej imprezy organizowanej przez Naczelną Organizację Techniczną – Komitet Terenowy w Lęborku. Wykład zatytułowany „30 lat wolnej przedsiębiorczości”, inaugurujący cykl imprez wygłosił Jan Król, poseł na Sejm z ramienia Komitetu Obywatelskiego w latach 1989-2001, oraz wicemarszałek Sejmu III kadencji.
Otwarcie Lęborskich Dni Techniki stało się też okazją do rozstrzygnięcia konkursu dla młodzieży. Konkursowe jury przyznało łącznie 30 nagród i 30 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych, w każdym z dwóch konkursowych tematów: stworzenie logo i nazwy dla PSZOK w Lęborku i nowych zasad segregacji odpadów. Tradycyjnie też, jak co roku, podsumowano rywalizację w Sudoku. Laureatką została Grażyna Klimczuk.

Artystyczną oprawę imprezy zapewnił Młodzieżowy Dom Kultury z wokalistką Klaudią Juchniewicz.
W holu obejrzeć można było wystawę „Solidarnie ku wolności”, udostępnioną przez Europejskie Centrum Solidarności. Przez kolejne dwa tygodnie wystawę będzie można obejrzeć w holu głównym Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Dzień po inauguracji Dni Techniki, na Placu Pokoju w Lęborku można było obejrzeć „Wystawę Przedsiębiorców 2019” - stoiska prezentujące profile działalności lęborskiego biznesu.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24