Lębork24

Wiadomości > Kultura > Koncert dla mam

Koncert dla mam

wyświetlony 2290 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wszystkie Mamy, z okazji ich święta, Biblioteka Miejska w Łebie zaprasza w piątek 24 maja  na koncert szkolnego chóru Fa-la-re oraz pianistów z Powiatowego Ogniska Artystycznego w Lęborku. Koncert odbędzie się w Rybackim Centrum Kultury i Formacji „Boleniec” (Al. Św. Jakuba Ap. 25) o godz. 17

Chór powstał w 1989 roku i kontynuuje tradycje szkolnego chóru Muszelki Teresy Trylewicz. Wielokrotnie uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a`cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej, zajmując wysokie pozycje. Koncertował również w Niemczech i Rosji.

Chór nagrał płytę z utworami a`cappella, wystąpił w programach telewizyjnych "Kawa czy herbata” i "Przystanek Dwójki Łeba". Doczekał się również opracowań naukowych (dwóch prac magisterskich oraz pracy podyplomowej.

Swoim różnorodnym repertuarem Fa-la-re uświetnia wszystkie uroczystości szkolne i aktywnie uczestniczy w imprezach kulturalnych Łeby.

Obecnie w skład chóru wchodzą uczniowie klas młodszych i średnich szkoły podstawowej. To wyjątkowe dzieci, które połączyła pasja wspólnego śpiewania oraz chęć rozwijania swoich talentów, zainteresowań muzycznych i osobowości twórczych.

Chór "Fa-la-re" tworzy wspaniała, rozśpiewana grupa młodych ludzi. Dyrygentem chóru jest Bożena Świętek, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jesienią 2019 roku chór "Fa-la-re" będzie obchodził jubileusz 30-lecia działalności artystycznej w środowisku szkolnym i lokalnym.

Beata Czaja – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łebie

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24