Lębork24

Wiadomości > Kultura > Zaproszenie na wernisaż...

Zaproszenie na wernisaż Stowarzyszeni Twórców i Animatorów Kultury TAK

wyświetlony 2214 razy
Change text size Save as PDF RSS

Stowarzyszeni Twórców i Animatorów Kultury TAK oraz Młodzieżowy Dom Kultury  w Lęborku zapraszają wszystkich zainteresowanych na wernisaż  Wiosennego Salonu Wystawowego 24 maja o 16.30.

- Twórcy zrzeszeni w stowarzyszeniu spotykają się na terenie MDK i tam też zaaranżowana zostanie wystawa – mówi Halina Krzewniak, prezes TAK. – Zaprezentowane zostaną prace stworzone w okresie od listopada 2018 do maja tego roku. Część z nich brała już udział w wystawach pokonkursowych w Słupsku w teatrze RONDO i w Muzeum Pomorza Środkowego. Pokażemy  około 40 obrazów olejnych i akrylowych, najczęściej  związanych tematycznie z naszą przyrodą i krajobrazem. Prywatne prace malarzy przeznaczone są na sprzedaż.

Zarówno wiosenny, jak i jesienny salon to już doroczna tradycja Stowarzyszenia TAK. Stowarzyszenie zorganizowało się w 2005 r., a rozwinęło się z działającego już w latach 70. pod egidą Alicji Łagi Klubu Plastyka przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lęborku. Zrzesza ponad 20 członków. Nie jest jednakże grupą zamkniętą i chętnie wita nowych entuzjastów kultury. Obecnie prezesuje mu Halina Krzewniak przy współpracy z wiceprezes Aliną Walkusz, wicedyrektor MDK i nauczycielką plastyki tamże.

Tak jak zazwyczaj, organizatorzy wystawy zapewniają miłe spotkanie, słodki poczęstunek i popisy wokalne uczestników MDK. Serdecznie zapraszają.

Tekst i zdjęcia z obu zeszłorocznych salonów - Iw. Ptasińska

1 komentarzy:
Hana pisze:
15:58 04.07.7348 r.

Zamieszczone w informacji zdjęcia przedstawiają między innymi prace H. Krzewniak. nagrodzone w ostatnim czasie w Słupsku / Stypendium im.Stefana Morawskiego za obraz "Po grzybobraniu"/.Mamy tu piękne prace Aldony Lis i aranżację wystawy, bo p. Iwona posiada swoiste archiwum działalności Stowarzyszenia i często je wykorzystuje. Obecna prezentacja zawiera kilka zaskakujących obrazów. Warto zobaczyć.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24