Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wanesa Rajch i Martyna Nowak...

Wanesa Rajch i Martyna Nowak najpiękniejszymi dziewczynami z regionu Pomorza Środkowego. Zobacz zdjęcia!

wyświetlony 1135 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jedna z bardziej uroczych i atrakcyjnych imprez roku odbyła się w minioną niedzielę w Lęborku. Mowa o gali regionalnej ogólnopolskiego konkursu piękności „Miss Pomorza Środkowego 2019”. Najpiękniejsze dziewczyny Ziemi Słupskiej i Lęborskiej zaprezentowały się w całej krasie na scenie lęborskiej Hali Widowiskowej.

Widzowie mogli podziwiać zgrabne dziewczęta o urodnych sympatycznych buziach, wdzięcznie i harmonijnie poruszających się w wypracowanych perfekcyjnie układach choreograficznych i zastanawiać się, czy ich prywatne typowanie najpiękniejszej trójki pokryje się z decyzją jury.

Jak trafnie zapowiadał Michał Sałata, koordynator gali Miss Pomorza Środkowego, komisja nie miała łatwego zadania, bo każda z dwunastki kandydatek na tę najpiękniejszą mogła z powodzeniem i wdziękiem unieść koronę Miss.

Jak są zgrabne, najlepiej pokazały to w kostiumach kąpielowych, jak są wdzięczne na co dzień – w wieczorowych sukienkach, a czy mogą być obiektem westchnień swoich chłopaków – w sukniach ślubnych. Te przygotowała dla nich Marlena Potrykus z wejherowskiego salonu mody ślubnej ASPENA. 

Dziewczęta zaprezentowały się w ośmiu choreograficznych układach tanecznych autorskiej koncepcji Małgorzaty Bieleckiej, absolwentki Ogólnokształcącej  Szkoły Baletowej w Gdańsku.

- Poznałyśmy się we środę i przez te cztery dni codziennie od 9 do 21, nawet do 22 trenowałyśmy te choreografie, które dla nich opracowałam  – powiedziała mi pani Małgorzata. – Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie i szybko. Byłam zaskoczona, że aż tak fajnie dziewczyny sobie radzą.

Zapytana przed konkursem, jak je postrzega, pani Małgorzata nie chciała oceniać je indywidualnie.

- Każda z nich jest inna, każda z nich ma coś w sobie – powiedziała. – Owszem, niektóre wyróżniały się pod kątem czysto tanecznym, ale jako grupa sprawdziły się rewelacyjnie. Nie patrzyłam na nie pod kątem urody, a pod kątem pracy, jaką miałyśmy do zrobienia. Od początku byłam pewna, że im się uda. I udało się.

Zwyciężyła Wanesa Rajch z Nowego Stawu w kategorii dorosłe (zdobywając poza tytułem Miss jeszcze dwa tytuły: Miss Internetu oraz Miss Azulena), a Martyna Nowak z Wejherowa w kategorii nastolatki. W kat. dorosłe I wicemiss została Agnieszka Choszcz, II – Paulina Chruścińska. W kat. nastolatki I wicemiss została Paula Wilkowska, II – Wanesa Siebert. Tytuł Miss Publiczności zdobyła Paula Wilkowska, a Miss Gracji i Elegancji – Karolina Kapeluch. Klaudia Łukaszewicz została Miss Foto, a Miss Bikini – Karolina Cięszka.

- Dopiero pomału schodzą emocje, ale gala była zniewalająca - mówi Wanesa Rajch, Miss Pomorza Środkowego 2019. - Wszystko zostało profesjonalnie przygotowane, przez co efekt końcowy robił wielkie wrażenie. Było dużo emocji, stresu, ale miałyśmy duże wsparcie ze strony organizatorów. Co do otrzymania głównego tytułu, to byłam w wielkim szoku. Naprawdę nie spodziewałam się, że zostanę główną Miss Pomorza Środkowego. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie i doszło to do mnie dopiero, gdy zeszłam ze sceny i zrozumiałam, że już jest po wszystkim. Do teraz ciężko mi uwierzyć, że to akurat ja zostałam wybrana.

Pani Małgorzata nie umiała powiedzieć jednoznacznie, które z dziewcząt były jej faworytkami do tytułów, bo jej zdaniem każda na jakiś zasługiwała. I tu się zgadzam.

Wyznała też, że bardzo lubi współpracować z Michałem Sałatą, bo w jego wykonaniu organizacja każdej akcji jest profesjonalna. Przy tym znają się osobiście i lubią, a to pomaga zapewnić imprezie powodzenie.

- Spędziliśmy z dziewczynami całe zgrupowanie – mówi pan Michał. - Przez cztery dni mogliśmy je lepiej poznać, dowiedzieć, czym się interesują na co dzień, po prostu - jakim są dziewczynami. Muszę w tym miejscu powiedzieć, że wszystkie są niezwykle piękne i jakbym tylko mógł, wszystkie bym dopuścił do kolejnego etapu. Niestety, jednak regulamin konkursu Miss Polski jest nieubłagany i mogą pojechać na tzw. repasaże ćwierćfinałowe trzy dziewczyny z dwóch kategorii wiekowych. Dużym wsparciem okazała się dla mnie Weronika Bartkowska, zeszłoroczna Finalistka Miss Polski 2018 oraz Małgorzata Bielecka, świetny choreograf.

W widowisku w roli swego rodzaju „przerywników” wzięły udział grupy taneczne: Flic Małgorzaty Bieleckiej, Replay Crew, Dance of Live, Mini Star i zespół taneczny LUZ z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, prowadzony przez Teresę Szczepańską. Jej sześć dziewcząt zaprezentowało się w dwu tańcach nowoczesnych.

- Było nam miło, że zostałyśmy już w zeszłym roku zaproszone do udziału w imprezie o takiej randze – powiedziała pani Teresa. – Tańczyłyśmy wtedy taniec współczesny, a w tym zdecydowałyśmy się pokazać w street dance. Organizacja konkursu bardzo się nam podoba, a także to, że lęborskim dziewczętom daje się szansę na sukces.

Konferansjerkę powierzył organizator Dorocie Reszke.

Imprezie towarzyszył profesjonalny katalog reklamowy z portretami kandydatek.

Każdy zapytany o widowisko konkursowe wypowiadał się o lęborskiej gali w samych superlatywach. Hala była wypełniona po brzegi i aplauz publiczności był tak spontaniczny, że nie mógł nie cieszyć organizatorów.

Jednym z gości gali była Weronika Bartkowska, finalistka Miss Polski 2018.

- Zaczęło się wszystko wiosną ubiegłego roku, kiedy zdecydowałam się wziąć udział w eliminacjach konkursu na Miss Ziemi Słupskiej i Lęborskiej – powiedziała. – Zostałam pierwszą wicemiss. Nie byłam pewna, że mogłabym zająć któreś z punktowanych miejsc, więc zaskoczona, tym bardziej się tym ucieszyłam. To mi dało szansę na udział w ćwierćfinałach Miss Polski.  Zostałam dopuszczona do krajowego finału Miss Polski, czego też się nie spodziewałam.

Czy to nie jest piękne…  Może podobnie powiedzą nam o swoim sukcesie obie tegoroczne Miss Ziemi Słupskiej i Lęborskiej. Życzymy im dalszych awansów na tej drodze do sławy.

Tekst Iw. Ptasińska, fot. Michał Sałata

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24