Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > W Łebie seniorzy buszują w...

W Łebie seniorzy buszują w cyberprzestrzeni

wyświetlony 753 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jak zrobić przelew, zabukować bilet do teatru czy też sprawdzić dostępność wolnych miejsc na wymarzone wczasy oferowane przez biuro podróży? Takie umiejętności są bardzo potrzebne w dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie internet, to nasza prawa ręka do załatwiania codziennych spraw.

Przekonali się o tym mieszkańcy Łeby, uczestnicy projektu „MEW@” (Media Education with Activity) zorganizowanego na Pomorzu przez Fundację Partycypacji Społecznej, dla których podjęto wysiłek podnoszenia kompetencji cyfrowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.
Szkolenia dotyczą seniorów powyżej 65. roku życia, a więc osób, dla których świat wirtualny często nie jest naturalnym środowiskiem. Tym niemniej zaangażowanie ich podczas kursów świadczy, że bardzo chcą to zmienić.

Jak dotychczas utworzono grupę składająca się z 12 osób, która wystartowała 9 maja. Ważne jednak, że jest jeszcze możliwość udziału zajęciach. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w Bibliotece Miejskiej w Łebie lub telefonicznie 884 831 999.

Seniorzy z zapałem poznają tajniki komputera, czyniąc go swym przyjaznym narzędziem robienia zakupów przez Internet, opłacania rachunków, korzystania z multimediów, w tym popularnych portali społecznościowych. Kontakt z przyjaciółmi, zawieranie nowych i odświeżanie starych znajomości nie ma praktycznie już żadnych przeszkód.

Uczestnicy mają wpływ na programowy przebieg zajęć, gdzie prowadzący znajduje sposób i odpowiednie narzędzia, aby kreatywne pomysły seniorów wdrożyć i urealnić w cyfrowym świecie. Na realizację czekają jeszcze m.in. prowadzenie kulinarnego bloga, bankowość elektroniczna, wdrażanie zabezpieczeń w sieci dla siebie i swojej rodziny czy też organizacja logistyczna planowanych wycieczek (w tym zakup biletów online).

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24