Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci uczą, jak zachować...

Policjanci uczą, jak zachować bezpieczeństwo w sieci

wyświetlony 840 razy
Change text size Save as PDF RSS

Policjantka z Lęborka spotkała się z uczniami klas pierwszych, którzy uczyli się bezpiecznych zachowań w sieci. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci”.

Wczoraj policjantka zajmujący się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami klas pierwszych ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Na prelekcjach związanych z bezpieczeństwem dzieci w sieci internetowej, funkcjonariuszka omówiła problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych, oraz nawiązywania kontaktów z obcymi osobami. Ku dużemu zaskoczeniu policjantki, wiedza dzieci w zakresie bezpieczeństwa w sieci była dość duża, o czym świadczyło zaangażowanie młodych ludzi w rozmowę na temat cyberprzestrzeni. Policjantka przypomniała również dzieciom, jak szkodliwe dla ich zdrowia jest długotrwałe spędzanie czasu przed komputerem i zachęcała do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę uczniów na problem niewłaściwego korzystania z Internetu oraz zagrożeń, jakie niesie cyberprzemoc. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci”.

KPP Lębork

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24