Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Łebskie świętowanie Tygodnia...

Łebskie świętowanie Tygodnia Bibliotek

wyświetlony 600 razy
Change text size Save as PDF RSS

8 maja, w święto bibliotekarzy i bibliotek, rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to akcja organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i ma ona na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem: #biblioteka. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło zostało uzasadnione następująco:

„Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl].”

W akcji uczestniczy większość bibliotek z całej Polski, w tym Biblioteka Miejska w Łebie.

Łebskie bibliotekarki od kilku już lat przygotowują interesujący i bogaty program skierowany przede wszystkim do najmłodszych czytelników i użytkowników biblioteki. Chcą w ten sposób zachęcić ich do czytania książek oraz odwiedzania biblioteki i korzystania z jej oferty.

W środę, 8 maja, biblioteka zaprasza przedszkolaków do wspólnej zabawy z okazji Dnia Bibliotekarza. Będzie można zobaczyć, jak wygląda praca bibliotekarza od „środka”, w jaki sposób książki trafiają na biblioteczne półki oraz „upiec” książkowy tort.

W czwartek, w ramach akcji „Z książką do przedszkolaków”, bibliotekarki odwiedzą łebskie przedszkole. Będą czytały bajki i wierszyki, zachęcając w ten sposób najmłodszych mieszkańców Łeby do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

W piątek 10 maja, w godz. 12-14, biblioteka zaprasza na kiermasz książek. W tym dniu można przynosić książki i zabierać ze sobą te, które oferuje biblioteka. Czasami miłośnicy książek mogą znaleźć na kiermaszu prawdziwe perełki.

Tych, którzy lubią łamać szyfry, rozwiązywać zagadki oraz szukać skarbów biblioteka zaprasza w poniedziałek, 13 maja, o godz. 10. Będziemy szukać „książkowych diamentów”.

Natomiast 14 maja, w Święto Polskiej Niezapominajki, wspólnie z uczniami ze szkoły podstawowej, bibliotekarki przygotują niespodziankę dla seniorów z Klub Seniora „Niezapominajka”.

Beata Czaja – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łebie

1 komentarzy:
Ola pisze:
16:52 12.05.2019 r.

Biblioteka ma zawsze ciekawe pomysły. Dzieciom na pewno się podobają. BRAWO! Paniom bibliotekarkom życzę wielu sympatycznych czytelników.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24