Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Bezpieczny długi weekend majowy

Bezpieczny długi weekend majowy

wyświetlony 1028 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku lęborscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend majowy”. Podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu mundurowi odnotowali na terenie powiatu lęborskiego m.in. 5 kolizji i wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierujących oraz 2 osoby prowadzące samochody pomimo braku uprawnień.

Prowadzone w dniach od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku działania „Bezpieczny weekend” policjanci lęborskiej drogówki podsumowują jako bezpieczne. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego świątecznego weekendu. Działania policjantów w szczególności miały ograniczyć tragiczne następstwa zdarzeń drogowych jak również ułatwienie ruchu pojazdów.

W tym czasie na terenie powiatu lęborskiego policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych i wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby prowadzące pojazdy bez wymaganych uprawnień. W trakcie prowadzonych działań policjanci dokonali 502 kontroli trzeźwości kierujących oraz ujawnili 64 wykroczenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali też jednemu kierującemu blankiet prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci ruchu drogowego lęborskiej komendy  czuwali nad płynnością ruchu pojazdów który w tym czasie na drogach naszego powiatu był bardzo wzmożone.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich policjantów skierowanych do służby w czasie długiego weekendu majowego, na drogach nie doszło do poważnego zdarzenia w ruchu drogowym.

KPP Lębork

2 komentarzy:
Anonim. pisze:
19:40 06.05.2019 r.

Ładne bzdury piszecie. W majówkę żadnego radiowozu nie było na drodze. Więc skąd te statystyki. Skoro nie patrolowano miasta. Śmiechu warte.

Do anonim pisze:
13:53 07.05.2019 r.

Odsłoń firane w oknie na świat to zobaczysz. Albo wyjdź z browarkiem na miasto :)


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24