Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Już po raz trzeci żołnierze z...

Już po raz trzeci żołnierze z 44. Bazy Lotniczej Marynarki Wojennej w Siemirowicach wyruszyli strzec granic UE

wyświetlony 1731 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wczoraj (poniedziałek, 8 kwietnia) na lotnisku 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach odbyła się uroczystość pożegnania III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Unii Europejskiej SOPHIA.

Wyruszających na misję żołnierzy żegnały rodziny, oraz przełożeni i podwładni. Przedstawicielem Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, przekazującego sformowany Kontyngent w operacyjne podporządkowanie Dowództwu Operacyjnemu, był dowódca BLMW, kmdr pil. Jarosław Czerwonko. Żołnierzy III zmiany PKW pożegnał słowami:

- Wykonując mandat zbierajcie doświadczenia i wykorzystujcie już zdobyte. Niech ono sprawi, że każdy z Was będzie dumny, że może reprezentować Naszą ojczyznę i siły zbrojne poza granicami kraju.

Z ramienia Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, siły przyjął w dowodzenie płk. Ireneusz Zygmunt. Żegnając żołnierzy, płk. Zygmunt przypomniał, że teraz Kontyngent, choć składa się z żołnierzy różnych jednostek, jest już jednym zespołem i jednym organizmem.

- Wasza obecność w misji potwierdza także postrzeganie Polski jako wiarygodnego partnera i sojusznika wśród społeczności międzynarodowejpowiedział płk. Zygmunt.

- Chlubimy się tym, że jesteśmy żołnierzami Wojska Polskiego, spadkobiercami i kontynuatorami naszych wspaniałych tradycji - –zauważyl dowódca III zmiany PKW, kmdr por. pil. Cezarego Zygmunta, nawiązując w ten sposób do Bitwy pod Monte Casino, która odbyła się na ziemi włoskiej w maju 1944 roku.

Modlitwę w intencji żołnierzy udających się na misję odmówił ks. kapelan mjr. Hubert Andrzejewski z parafii wojskowej w Lęborku. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów oraz pamiątkowym zdjęciem.

Materiał: http://blmw.wp.mil.pl

8 komentarzy:
mc5 pisze:
21:02 10.04.2019 r.

Tylko po co ta modlitwa? Nie pomoże im na pewno w sytuacjach kryzysowych. Tylko wyszkolenie i doświadczenie może im dać pewność wykonania zadania.
Może część z nich była innego wyznania? O tym nikt nie pomyślał? Ekspansja średniowiecza na całego w tej zaściankowej Polsce!

doMC pisze:
16:38 12.04.2019 r.

myślałem że w Polsce mamy wolność wyznania? czemu szczujesz ? To co w kto wierzy to nie twoja sprawa

on pisze:
21:44 10.04.2019 r.

jaka misja....???? LUDZIE!!!!!!
Oni jadą na dobrze płatne wczasy!!!!!

Ferdek pisze:
17:17 13.04.2019 r.

Byłeś tam aby tak mówić? Raczej nie i dlatego tacy jak powinni mieć zakaz wypowiedzi w tych kwestiach. Chyba nie byłeś również w wojsku tylko skamlałeś jak szczeniak aby cię nie brali w kamasze....

on pisze:
01:52 14.04.2019 r.

chyba Cię człowieku coś boli.....
bo akurat służę w Siemirowicach i wiem co i jak z pierwszej ręki..... :)

Ferdek pisze:
20:27 14.04.2019 r.

No tak się składa że też tam służę i też wiem na czym polega ta misja. Latanie po 7 godzin dziennie to chyba nie wczasy ale co ja tam wiem, prawda, ty chyba wiesz lepiej bo na bramie chyba stoisz i wiesz co i jak. Gdybyś polatał troszkę, potrzymał za stery to zmieniłbyś zdanie co do tych wczasów ale cóż tacy eksperci co to samolot z daleka widzą a nalepiają sobie naklejki samolotu na samochód to norma, trzeba się polansować, prawda? A co do tej pierwszej ręki to konkretnie od kogo?

kim pisze:
13:00 12.04.2019 r.

Dokładnie tak można powiedzieć że jadą na wczasy!!!

Grześ pisze:
06:57 13.04.2019 r.

No tak on skolioza ,kim platfus no i słaba wydolność fizyczna dlatego tak was zazdrość zżera.No niestety teraz byle kogo nie biorą.


Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24