Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > 25 kwietnia Gminna Rada...

25 kwietnia Gminna Rada Seniorów zaprasza mieszkańców na konferencję

wyświetlony 882 razy
Change text size Save as PDF RSS

Gminna Rada Seniorów zaprasza mieszkańców na konferencję, podczas której poruszone zostaną sprawy związane z codziennością starszych ludzi. Chcemy uzyskać odpowiedz na proste pytanie: starość w Lęborku – to radość, czy może wprost przeciwnie?

Impulsem do porozmawiania o sprawach lęborskich seniorów stały się badania socjologiczne prowadzone miedzy innymi w naszym mieście pn „ Sytuacja mieszkańców w wieku 60+ w wybranych jednostkach samorządu terytorialnego województwa pomorskiego „

Badania były prowadzone w trzecim kwartale 2018 roku przez Zakład Realizacji Badań Społecznych na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Celem głównym badania była diagnoza sytuacji osób starszych w wymiarach psychospołecznym, zdrowotnym, materialnym i rodzinnym, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego.

Warto  poznać te badania, bo dotyczą prawie około 7 tysięcy mieszkańców miasta – tyle bowiem jest w Lęborku osób po 60 roku życia.

 Na konferencji chcemy poruszyć nie tylko sprawy związane z samym procesem starzenia się człowieka czy ze zmianami demograficznymi w naszym kraju.

Interesują nas dokładnie seniorzy lęborscy:
- Gdzie mogą szukać pracy, żeby dorobić do emerytury?
- Komu w Lęborku potrzebni są seniorzy wolontariusze?
- Czy wiedzą, dokąd pójść po pomoc, w razie czego?
- Ile jest organizacji pozarządowych, które wspierają seniorów?
- Gdzie są te organizacje?
- Gdzie jest bezpłatna gimnastyka, kursy, zajęcia plastyczne?
- Po co w mieście powołano Radę Seniorów?
- Co należy zrobić, żeby starszym osobom żyło się w Lęborku lepiej?
- Co poprawić na ulicach, w urzędach?

Zaprosiliśmy do udziału w konferencji Uniwersytet Gdański, Powiatowy Urząd Pracy, Policję, Ośrodek Pomocy Społecznej, wszystkie lęborskie organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów albo zrzeszające seniorów. Wspiera nas Urząd Miasta, radni.

Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie poświęcone sprawom seniorów zapoczątkuje cykl spotkań i rozmów, które zwrócą uwagę na potrzeby starszych osób. Chcemy by rezultatem tego było stworzenie dokumentu o charakterze sprawczym, mającym bezpośredni wpływ na politykę społeczną naszego miasta.

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia w Zespole Szkół Mechaniczno –Informatycznych, ul. Marcinkowskiego, w tzw. sali kinowej.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 – od dobrego ciasta.

Od godz. 11. 00 do 14.00 – wystąpienia zaproszonych gości i dyskusja.

Zapraszamy

W imieniu Członków Gminnej Rady Seniorów
Przewodnicząca Rady
Ewa Kłosowska

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24