Lębork24

Wiadomości > Sport > Runda zasadnicza Amatorskiej...

Runda zasadnicza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku zakończona

wyświetlony 379 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborscy siatkarze grający ramach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku wspieranej przez firmy: Pawelczyk Development i Meyn Polska pod patronatem Pawła Papke rozegrali ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, która wyłoniła 4 najlepsze zespoły awansujące do Final Four Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, odbywającego się już 13 kwietnia 2019.

Przed ostatnią kolejką ALS, dwa zespoły: AZS Lębork i MWS Żabka Proterm były pewne gry w finałach ligi. O dwa kolejne miejsca walczyło aż 5 zespołów. Największą niespodzianką sprawili zawodnicy zespołu Romek Lębork, którzy mieli najmniejszą liczbę punktów i wydawałoby się tylko matematyczne szanse na awans. Jednak szczęśliwe dla Romka pozostałe zespoły walczące o Final Four traciły punkty, a Romek Lębork swoje dwa spotkania wygrał i może się cieszyć grą w finałach ligi. Drugim zespołem awansującym do finałów był Nasz Dach Stężyca, który pewnie pokonał: M. J. R. Siemirowice i Klaja Cafee i ostatecznie zajął pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej.

W Final Four spotkają się 4 najlepsze zespoły Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku: Nasz Dach Stężyca, AZS Lębork, MWS Żabka Proterm, Romek Lębork. Pozostałe zespoły z miejsc 5-10, będą walczyć o miejsce końcowe w tabeli, również w najbliższą sobotę.

Tegoroczny finał odbędzie się w sobotę w godzinach popołudniowych, pierwsze mecze już od godziny 17:00 a mecz o tytuł mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku planowany jest na godzinę 19:00.

Tabela po zakończeniu rundy zasadniczej:

 1. Nasz Dach Stężyca
 2. AZS Lębork
 3. MWS Żabka Proterm
 4. Romek Lębork
 5. Bianga Dachy Żubry Lębork
 6. Klaja Cafee
 7. KS Strzebielino
 8. Politechnicy
 9. M. J. R. Siemirowice
 10. Debiutanci Piątkowski Auto
 11. Joker Cewice

Marcin Klukowski

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Tuesday, 16 July 2019 r.
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24